۳ میلیارد تومان به مددجویان قمی آسیب دیده از کرونا کمک شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم گفت: کمیته امداد استان قم ۳ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان وجه نقد و ۵۶ هزار ماسک و ۱۹ هزار محلول ضد عفونی کننده به مددجویان آسیب دیده از کرونا کمک کرد.

اکبر میرشکار امروز در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه خوشبختانه پویش ایران همدل مورد استقبال هم میهنان عزیز به ویژه همشهریان استان قم قرار گرفته است گفت: با افزایش کمک‌های مؤمنانه مردم، خدمت رسانی این نهاد نیز به خانواده‌های تحت حمایت به ویژه خانوارهای آسیب دیده از کرونا نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان به ۲۲ هزار و ۴۳۲ خانوار تحت حمایت، کمک نقدی شده است گفت: در این مدت ۵۶ هزار ماسک و ۱۹ هزار محلول ضد عفونی کننده بین مددجویان توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم ضمن ابراز تأسف از اینکه ۶۳ نفر از مددجویان این نهاد در استان قم بدلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند تصریح کرد: علاوه بر خدمات عمومی مددجویان، ۴۵۰ میلیون تومان هم به این خانوارها پرداخت شده و از آنها دلجویی شد.

میرشکار با اشاره به اینکه کسب و کارهای تعدادی از مجریان طرح‌های اشتغال نیز در ایام کرونا دچار مشکل شده اند گفت: به این افراد و دیگر مددجویان آسیب دیده نیز ۵۰۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض کمک شد.

وی از عقب افتادن اجاره خانه بسیاری از مددجویان در شرایط سخت کرونا خبر داد و اظهار کرد: ۷۲۰ میلون تومان هم به عنوان یک مرحله اجاره مسکن فوق العاده به آنها پرداخت کردیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قم، با بیان اینکه تعدادی از مددجویان نیز به این بیماری مبتلا شده اند و حتی بعضی از آنها هم اکنون هم با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند افزود: ۹۰۰ میلیون تومان هم برای جبران خسارت درمانی به مددجویان کمک شد.

وی ضمن آرزوی سلامتی برای مردم عزیز کشورمان گفت: با توجه به اینکه مددجویان این نهاد به دلیل مشکلات مالی امکان تقویت سیستم ایمنی بدن خود را ندارند، از مردم نیکوکار و خیران خواستارم تا با افزایش کمک‌های خود امدادگران کمیته امداد را در خدمت بیشتر به این خانوارها یاری کنند.