۵۲۰ هکتارسطح زیرکشت پنبه در قم

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: ۵۲۰ هکتار از مزارع قم زیرکشت پنبه که به دلیل مزایای فراوان از آن به‌عنوان طلای سفید یاد می‌شود،‌ می‌رود.

محمدعلی سلامی بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم از هر هکتار سطح زیر کشت پنبه در استان بیش از سه تن محصول برداشت شود که با این حساب یکهزار و ۵۶۰ تن پنبه در قم تولید خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که پنبه تولیدشده در قم از کیفیت مطلوبی برخوردار است، افزود: هم‌اکنون حدود ۱۲۰ تن از کشاورزان استان به‌صورت تخصصی به کشت پنبه اشتغال دارند.

وی با بیان این‌که کشت پنبه دربخش مرکزی و جعفریه قم بیش از سایر مناطق استان صورت می‌گیرد، ادامه داد: ارقام مورداستفاده برای کشت این محصول در استان متناسب با آب‌وهوای قم است که تاکنون بازدهی مناسبی داشته است.

سلامی گفت: طی سال‌های اخیر، استفاده از کشت نشایی درتولید پنبه مورد استقبال کشاورزان استان قرارگرفته است و این روش کشت در حال جایگزین شدن با شیوه‌های سنتی است.

وی بیان کرد: بر اساس راهبرد تغییر الگوی کشت استان، مدیریت مصرف نهاده‌ها به‌خصوص منابع آبی در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی قم است و به همین دلیل از توسعه کشت نشایی در تولید محصولات کشاورزی حمایت می‌شود.