جهاد قم ۵۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌است

رییس اداره امور ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی قم با اشاره به‌سختی فعالیت‌های جهادگران در دوران دفاع مقدس،‌ ادامه داد: جهاد قم با حضور فعال خود در جبهه‌های نبرد ۵۹ شهید،‌ ۵۳۷ جانباز و شش آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌است.

علی قاسمی ورجانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: جهاد قم در دوران دفاع مقدس بیش از پنج هزار نیروی داوطلب به جبهه‌های نبرد اعزام کرده و نقش موثری در انجام طرح‌های مهندسی جنگ تحمیلی داشته‌است.

رییس اداره امور ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد قم در هشت عملیات مهم دوران دفاع مقدس مشارکت داشته و در جریان عملیات کربلا هفت که در ۱۲ اسفند ۶۵ رخ داد این مجموعه نقش‌آفرینی به یاد ماندی از خود نشان داده است.

وی افزود: علاوه بر نیروهای داوطلب، جهاد قم در طول دوران دفاع مقدس، چهار هزار و ۲۴۱ تن از مهندسین و پزشکان را برای خدمت در بخش‌های تخصصی به مناطق عملیاتی اعزام کرده است.

قاسمی ورجانی گفت: یکی از کارهای مهم جهاد قم در پشت جبهه‌ها جمع‌آوری کالا موردنیاز رزمندگان از محل کمک‌های مردمی بود که در همین راستا،‌ کالاهایی همچون خودرو،‌ موتورسیکلت و سایر ماشین‌آلات،‌ دام سبک و سنگین و بیش از ۲۲ کیلوگرم طلا جمع‌آوری و به جبهه‌ها ارسال شد.

وی با بیان این‌که خط حماسه و ایثار همچنان در جهاد قم زنده است، بیان کرد: در همین رابطه غرفه جهاد کشاورزی قم در نمایشگاه دفاع مقدس سال جاری که در باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم به مناسبت هفته دفاع مقدس برپا بود، به‌عنوان رتبه برتر معرفی و از آن تقدیر شد.

جمعیت ایثارگری استان قم (شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده‌های ایشان) حدود ۷۰ هزار تن است؛ این استان ۶ هزار شهید، ۱۱ هزار و ۳۶۱ جانباز و ۵۹۱ آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.