نیاز آتش‌نشانی قم به تامین تجهیزات اطفای حریق بلندمرتبه

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: سازمان از نظر تجهیزات در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد اما به دلیل بلندمرتبه‌سازی‌های اخیر و قرار گیری شهر قم در بین چهار شهر بلندمرتبه کشور نیاز به تامین تجهیزات اطفای حریق بلندمرتبه احساس می‌شود.

عباس جعفری در رابطه با وضعیت تجهیزات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم و کمبودهای آن اظهار داشت: سطح امکانات سازمان آتش‌نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری قم با گذشته اصلا قابل مقایسه نیست و در همه حوزه‌ها افزایش چندبرابری را داشته‌ایم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: ما در سال ۹۱ تنها یک دست لباس ضدحریق داشتیم اما امروز همه پرسنل مجهز به لباس و دستگاه‌های تنفسی هستند و از این لحاظ در وضعیت بسیار خوب و مناسبی هستیم.

جعفری با اشاره به کمبودهایی این سازمان نیز گفت: با همه پیشرفتهایی که در تامین تجهیزات حاصل شده است در راستای خدمت رسانی به ساختمان‌های بلند مرتبه هنوز کمبودهایی احساس می‌شود و در صدد هستیم که در صورت تامین بودجه تجهیزات مورد نیاز ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه نیز بیش از این تامین شود.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال خرید یک دستگاه بالابر پیش‌بینی شده است، افزود: از آنجایی که شهر قم به یک شهر بلندمرتبه تبدیل شده و جز چهار شهر بلند مرتبه کشور است نیاز است که تجهیزات آتش‌نشانی هم متناسب با این وضعیت به روز شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه مجموعه آتش‌نشانی قم در بین شهرهای هم تراز از وضعیت بسیار مناسبی از نظر تجهیزات برخوردار است، افزود: برای اطفای حریق در ساختمان‌های بلند مرتبه نیاز به سه نردبان و پلت فرم ۵۵ متری برای حریق و حوادث در ارتفاع‌ها داریم که نیاز است در آینده تامین شود.

جعفری به حوادث جاده‌ای به عنوان یکی از ماموریت‌های سازمان آتش‌نشانی شهر قم اشاره کرد و گفت: در راستای اطفای خرید سازمان آتش نشانی وضعیت بسیار خوبی دارد اما موقعیت جغرافیایی شهر قم باعث شده است که حدود ۲۰ استان کشور برای رساندن خودشان به شمال و مرکز و جنوب کشور از قم تردد دارند و به همین دلیل با حوادث جاده‌ای بیشتری مواجه می‌شویم که کار ما را مشکل کرده است.

وی در راستای تامین تجهیزات نجات هم تاکید کرد: ست‌های هیدرولیک بسیار پیشرفته و خوبی خریداری شده است و در مورد ست‌های نجات هم وضعیت نسبتا خوبی داریم اما تلاش می‌کنیم که وضعیت را بهبود بدهیم.