افتتاح سالن چند منظوره عترت و بوستان عترت در پردیسان

سالن چند منظوره عترت در منطقه هشت شهرداری قم با حضور مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و مدیران شهر قم افتتاح شد.

مجموعه مدیریت بحران و سالن چند منظوره عترت در منطقه هشت شهرداری قم عصر دوشنبه با حضور مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قم و همچنین مدیران شهرداری به بهره برداری رسید.

برای ساخت این سالن ۳۵ میلیارد ریال هزینه شده است و مساحت این پروژه ۱۵۰۰ مترمربع شامل محوطه، سوله ، دفاتر و انبارها است.

این سوله در وضعیت بحران مقر فرماندهی و هدایت بحران خواهد بود و هدف از ایجاد آن خدمت‌رسانی سریع و به‌هنگام در بحران‌ها، اسکان اضطراری و انبار تجهیزات مورد نیاز بحران است.

در وضعیت عادی هم این سوله می تواند کاربری فرهنگی، آموزشی و مهارتی و ورزشی داشته باشد.

یکی دیگر از بخش‌های این افتتاحیه، مربوط به رونمایی از تجهیزات آتش‌نشانی بود که با حضور مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور صورت گرفت و ایشان در جریان جدیدترین امکانات آتش‌نشانی قم قرار گرفتند.

۵۲ دستگاه شامل ست هیدرولیک، پمپ پرتابل، ژنراتور، ست پنوماتیک، اوپنرهیدرولیک، ساو همه کاره، شیر هیدرانت، دستگاه AFT، ۴۰۰ دست لباس عملیاتی و دستکش و ۱۵۰ عدد بوت عملیاتی از جمله این تجهیزات هستند.

بوستان عترت با حضور مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افتتاح شد

مراسم افتتاح فاز اول بوستان عترت با حضور آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قم و مدیران شهرداری برگزار شد.

احداث بوستان عترت به مساحت ۳۲ هزار و ۲۷۴ متر مربع، با برآورد اولیه هزینه ۳۰ میلیارد ریالی صورت گرفته تا نیازهای مردم پردیسان برای دسترسی به فضای سبز شهری را تامین کند.

همچنین در مجاورت این بوستان سالن چند منظوره عترت قرار دارد که با قرار گرفتن تجهیزات مدیریت بحران می‌تواند در بحران‌ها به کمک مردم منطقه آمده و در شرایط عادی استفاده فرهنگی ورزشی داشته باشد.

هدف اجرای این پروژه بهبود سرانه فضای سبز، ایجاد مکان‌های تفریحی و گردشگری و افزایش شور و نشاط اجتماعی است.