۲۵۷میلیارد ریال تسهیلات به اصناف آسیب‌دیده از کرونا درقم پرداخت می‌شود

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان شهریورماه مبلغ ۲۵۷ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال تسهیلات برای واحدهای صنفی آسیب‌دیده از کرونا در استان لحاظ و موارد به بانک‌های عامل معرفی شد.

محمود سیجانی بیان کرد: این تسهیلات در قالب ۶۰۰ موردبررسی و تایید شده است و با پرداخت آن برای ۲هزار و ۹۱ تن فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین تسهیلات بازسازی و نوسازی در قالب ۱۱ طرح به مبلغ ۲۳ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای ۴۸ تن به اصناف متقاضی استان پرداخت خواهد شد.

وی افزود: درخصوص تسهیلات روستایی و عشایری نیز سه طرح با پیش‌بینی ایجاد اشتغال برای ۸۰ تن به مبلغ ۱۲۵ میلیارد ریال برای متقاضیان درنظر گرفته‌ شده‌است.

سیجانی گفت:همچنین درحوزه تسهیلات مشاغل خانگی ۳۷ طرح مستقل و ۲ طرح پشتیبان طی شش‌ ماهه نخست سال‌جاری برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان معرفی شد.

وی بیان کرد: درمجموع از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۸۱۴ مورد تسهیلات به مبلغ ۴۰۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای ۲هزار و ۲۱۹ تن در حوزه اصناف استان برای متقاضیان درنظر گرفته ‌شده‌است.

درمجموع تعداد ۳۶هزار و ۲۵۳ واحد صنفی مجوز دار در استان فعالیت می‌کند که ۲۱هزار و ۶۵۸ مورد آن توزیعی و خدماتی و ۱۴هزار و ۵۹۵ مورد آن تولیدی و فنی است./ایرنا قم