آزادی ۸۷ زندانی به همت ستاد دیه قم

مدیر نمایندگی ستاد دیه قم گفت: در نیمه نخست امسال، ۸۷ زندانی جرایم غیرعمد در این استان به همت این ستاد آزاد شدند.

رضا مرادی پور ، افزود: هفت نفر از این زندانیان دارای دیه غیرعمد،‌ ۱۰ نفر نفقه و ۷۰ نفر بدهکار مالی بوده‌اند.

وی اضافه کرد: میزان بدهی آنها، ۷۸ میلیارد ریال بود که با برگزاری جلسه‌های صلح و سازش، ۲۸ میلیارد ریال از سوی شکات بخشیده شد.

وی ادامه داد: پنج میلیارد ریال به‌صورت تسهیلات از سوی ستاد دیه، ۲۴ میلیارد ریال کمک از سوی خیران و ۲۱ میلیارد ریال نیز از سایر منابع از جمله کمک خانواده زندانیان جمع‌آوری شد.

به گفته مرادی پور، ۸۴ نفر از این زندانیان مرد و سه نفر زن می‌باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس شیوه‌نامه ستاد دیه، افرادی که سوابق کیفری نداشته و بدهی کمتری داشته باشند، در اولویت آزادی می‌باشند.

وی افزود: کارشناسان ستاد دیه، برای زندانیان جرایم غیرعمد پرونده تشکیل می‌دهند و پس از تحقیقات درباره وضعیت مالی مددجو، ستاد با دعوت از شکات، تخفیف‌هایی از طلبکاران می‌گیرد و مقداری نیز کمک خیران را جذب می‌نماید.

مدیر نمایندگی ستاد دیه قم همچنین گفت: با توجه به دستور رییس قوه قضاییه و پیگیری‌های رییس دادگستری قم مبنی بر آزادی تمامی زندانیان مهریه،‌ در حال حاضر هیچ فردی صرفا به دلیل مهریه در قم زندانی نیست.

ستاد دیه استان قم با شماره‌حساب‌های بانک ملی ۰۲۰۱۲۳۱۶۱۸۰۰۹، بانک ملت ۱۸۲۲۲۸۸۷۲۴ و بانک تجارت ۱۵۳۰۰۸۵۵۹۳، شماره کارت‌های ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۲۵۷۶۶۲۳ بانک تجارت و ۶۰۳۷۹۹۷۵۶۰۰۰۰۸۸۸ بانک ملی و شماره تماس ۳۷۷۲۲۶۶۶ آماده دریافت کمک‌های خداپسندانه مردم قم برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد است.