وضعیت کنونی و تغییر سبک زندگی باعث اضافه وزن دانش آموزان شده است

معاون سیاسی ، امنیتی و امور اجتماعی استانداری قم گفت: با توجه به شرایط کرونا و تغییر سبک زندگی دانش آموزان با کم تحرکی و چاقی روبرو هستند.

بیژن سلیمان پور عصر دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در محل سالن کرامت استانداری قم برگزار شد با اشاره به وضعیت کرونا و کم شدن نشاط اجتماعی و هم‌چنین تغییر سبک زندگی گفت: کمبود فضای ورزشی و ساعات آن در مدارس دانش آموزان ما را با چاقی و کم تحرکی روبرو هستند.

وی با اشاره به نوع معماری مدارس غیر انتفاعی و جدید عنوان کرد: نوع معماری و ساخت مدارس غیر انتفاعی هم طوری است که فضای کوچکی دارد جلوی ورزش و تحرک دانش‌آموز را می‌گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری قم با اشاره به عدم برگزاری مراسم بازگشایی مدارس در اول مهر گفت: با توجه به بحران کرونا مراسمی برای اول مهر و بازگشایی مدارس نداریم لذا دانش آموزان از یک طرف با استرس و اضطراب روبرو هستند و از طرفی با توجه به اینکه منتظر لحظه بازگشایی مدارس هستند امکان کاهش و صدمه به نشاط اجتماعی آن‌ها خواهد شد لذا از صدا وسیما می‌خواهیم در این زمان برنامه‌های متنوعی را اجرا تا نشاط اجتماعی دانش آموزان افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه در بحث سند تحول بنیادین الگوهایی از مدل‌های آموزشی موفق گرفته شده است، گفت: مرحله به مرحله با آزمون و خطا این سند بررسی می‌شود در همه این زمینه‌ها بر اساس رسالت آموزش و برنامه‌ریزی شده است.

سلیمان پور افزود: آموزش و پرورش خانواده بزرگی است که مهم‌ترین رسالت آن تربیت انسانی و کشف استعدادهای جامعه است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم در پایان بیان کرد: در ۵ جلسه شورای آموزش و پرورش دستاوردهای خوبی داشتیم و باید به سمت اسلامی شدن تربیت و تعلیم بیشتر قدم برداریم ما کشوری هستیم که در المپیادهای مهم دنیا جایگاه خوبی دارد و جایگاه خوبی در حوزه علم و دانش داریم و این حاصل تعلیم و تربیت مطلوب است.