افتتاح جایگاه سوخت بخش خلجستان قم

طرح جایگاه سوخت شهر دستجرد از توابع بخش خلجستان قم روز دوشنبه هم‌زمان با دومین روز از هفته دولت طی آیینی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی قم به بهره‌برداری رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در حاشیه این آیین در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکل‌های بخش خلجستان و همچنین روستاهای آن عدم وجود جایگاه عرضه سوخت سی . ان .جی بود، که امروز با فعالیت این جایگاه شاهد برطرف شدن این معضل هستیم.

محسن بهشتی اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۷۵ میلیارد ریال دانست و با قدردانی از بخش خصوصی برای تامین این مبلغ گفت: با توجه به قرار گرفتن خلجستان در مسیر آمدوشد مسافران از شهرهای قم، تفرش و ساوه وجود این جایگاه در تامین سوخت موردنیاز نقش موثری را ایفا می‌کند.

معاون استاندار قم یادآور شد: با توجه به افزایش قیمت بنزین و همچنین اقبال عمومی به استفاده از گاز برای تامین سوخت خودروها این جایگاه می‌تواند خدمات خوبی را به مردم منطقه و مسافران عبوری از این محدوده ارائه بدهد.

بخش خلجستان با وسعت یک هزار و ۱۰۰ کیلومترمربع در غرب و شمال غرب استان قم قرار دارد؛ این بخش دارای ۲ دهستان دستجرد و قاهان است.

بهشتی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدام‌های صورت گرفته برای توسعه جایگاه‌های سوخت در مناطق مختلف قم گفت: ما به موضوع جایگاه‌های سوخت نگاه ویژه‌ای داریم و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز استقبال می‌کنیم.

معاون استاندار قم گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان نیز کمک می‌کند تا شاهد محقق شدن این اقدام مهم در مناطق روستایی و اقماری قم باشیم چراکه در بحث توسعه زیرساخت‌های استان تاثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به راه‌اندازی طرح سوخت‌رسانی سیار و اینترنتی گفت: طبق مصوبه شورای ترافیک و کارگروه انرژی استان کار سوخت‌رسانی از طریق فضای مجازی و اپلیکیشن انجام می شود، و این طرح که تا کنون در استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان اجرایی شده در قم نیز به‌زودی اجرا خواهد.

وی همچنین با اشاره به افتتاح طرح بوستان شهدای گمنام شهر دستجرد گفت: توسعه گردشگری در شهر خلجستان و شهر دستجرد بستر خوبی دارد ازاین‌رو افتتاح این بوستان و طرح مشابه آن می‌تواند به تقویت گردشگری و زیرساخت‌های گردشگری این منطقه کمک کند و شهرداری و شورای شهر نیز زحمت‌های زیادی را کشیدند.

بهشتی با اشاره به کمبود منابع آب شرب در شهر دستجرد به‌ویژه در تابستان و زمانی که مصرف آب به بالاترین میزان افزایش پیدا می‌کند افزود: شرکت آب و فاضلاب قم با مشارکت شهرداری و شورای شهر، مکانی را برای ایجاد یک حلقه چاه اختصاص دادند که ساکنان عمدتا در زمان پیک مصرف می‌توانند از آن استفاده نموده و کمبود آب را جبران کنند.

معاون استاندار قم موضوع تامین آب شرب مصرفی را از ضروری‌ترین طرح‌ها و اقدام‌های عمرانی توصیف کرد و گفت: یکی از طرح‌هایی که با همکاری وزارت نیرو پیگیری می‌کنیم، اختصاص سهم موردنیاز خلجستان و جعفریه از طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز به استان است.