استفاده از تصاویر عاشورایی در فضاسازی شهری در قم/شهرداری قم پیشگام فضاسازی عاشورایی در کشور

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم استفاده از تصاویر عکاسان قمی در فضاسازی شهری را ابتکاری نو دانست و گفت: تشکر ویژه از مشارکت عکاسان هنرمند و خوش‌فکر در این اقدام بی‌نظیر داریم و امیدواریم این حرکت آغاز همکاری‌های مستمر و هدفمندی بین شهرداری قم و سایر هنرمندان باشد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، مهدی کلانترزاده با اشاره به آغاز ماه محرم و لزوم فضاسازی شهری، اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت تجمع و تغییر شکل برگزاری عزاداری‌ها نباید اجازه دهیم شور حسینی (ع) در بین مردم کم شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم یکی از ابتکارات شهرداری قم را استفاده از نمادها و تصاویر عاشورایی سال‌های گذشته در سطح شهر دانست و افزود: ابتکار استفاده از عکس‌ها فضای خاصی را در شهر ایجاد کرده و این ابتکار مورد استقبال سایر کلان‌شهرها نیز قرارگرفته است.

کلانترزاده مشارکت همه اقشار جامعه را در مدیریت شهری و نشاط اجتماعی جامعه مؤثر خواند و تأکید کرد: مدیریت شهری نیازمند حضور همه اقشار در صحنه بوده و باید این تعامل و همکاری در سطح وسیعی شکل گیرد.

وی همکاری عکاسان و هنرمندان را در فضاسازی شهری ماه محرم امسال قدمی در جهت ارتقاء مشارکت مردمی خواند و تصریح کرد: استقبال مردم و پیام‌هایی که در سامانه ۱۳۷ از طرف مرم دریافت کردیم نشان‌دهنده تأثیرگذاری آن در جامعه بوده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با تشکر ویژه از مشارکت عکاسان هنرمند و خوش فکر در این اقدام بی‌نظیر، تأکید کرد: امیدواریم این حرکت آغاز همکاری‌های مستمر و هدفمندی بین شهرداری قم و سایر هنرمندان شده و شاهد ارتقاء شورونشاط اجتماعی در جامعه باشیم.