۳۲ واحد صنعتی طی هفته دولت در قم به بهره‌برداری می‌رسد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت:‌ ۳۲ واحد صنعتی به مناسبت هفته دولت با سرمایه گذاری ۲۷۳۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۸۴۵ تن به‌صورت مستقیم به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمود سیجانی بیان کرد: مراسم افتتاح پنج مورد از واحدهای صنعتی یادشده به‌صورت همزمان با حضور مسئولان ملی و استانی در قم برگزار خواهد شد که با بهره‌برداری از این واحدها در شهرک صنعتی شکوهیه و محمودآباد قم با سرمایه‌گذاری بیش از ۲هزار میلیارد ریال برای ۲۰۳ تن به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
وی افزود: تولیدات این واحدها در زمینه صنایع فلزی(تولید کلید)،‌ ابزار دستی و یراق‌آلات عمومی،‌ تولید انواع محصولات پلاستیکیIML،‌ تولید انواع قیرپلیمری،‌ قالب ریخته‌گری و انواع پری فوم و انواع درپوش پلاستیکی است.
وی ادامه داد:‌ همچنین ۲۷ واحد تولیدی دیگر نیز در زمینه تولید انواع محصولات صنعتی با سرمایه‌گذاری ۷۲۷ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۶۴۲ تن طی این هفته در قم به‌طور همزمان به بهره‌برداری خواهد رسید.
سیجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ سازمان صنعت‌، معدن و تجارت قم در جشنواره شهید رجایی استان بر اساس ارزیابی عملکرد در سال ۹۸ به‌عنوان دستگاه شایسته تقدیر برگزیده ‌شده است که نشان از اهتمام این دستگاه برای تقویت هرچه بیشتر حوزه تولید استان در سال جهش تولید دارد.
وی بیان کرد: باوجود محدودیت ایجادشده در اثر تحریم‌های ظالمانه، صنعت استان در مسیر رشد و شکوفایی حرکت می‌کند و بسیار از واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی قم اکنون با ظرفیت مناسب و در سه نوبت‌کاری مشغول فعالیت هستند.
وی ادامه داد:‌ جایگاه صنعت قم با همکاری تولید کنندگان و حمایت مسئولان روزبه‌روز تقویت‌شده و این استان در تولید بسیاری از محصولات صنعتی در سطح کشور صاحب‌نام و دارای افتخار است.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی استان قم فراتر از ۵۱ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۷ هزار تن فرصت اشتغال ایجادشده است؛ قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است./ایرنا قم