۲۷۴۱ مورد بازرسی از اماکن و اصناف قم انجام شد

رییس مرکز بهداشت قم گفت: در طول آخرین هفته مردادماه، بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای ۲ هزار و ۷۴۱ مورد بازرسی از اماکن و اصناف استان انجام دادند.

سیامک محبی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، ‌افزود: در بازرسی‌های صورت گرفته مشخص شد یک هزار و ۷۷۸ مورد از اصناف و اماکن دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند و ۲۹۶ مورد نیز به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها،‌ اخطار تعطیلی دریافت کردند.

وی با اشاره به انجام یک مورد پلمب، اضافه کرد: ۷۸ مورد نمونه‌برداری از آب و مواد غذایی و یک هزار و ۲۲ کیلوگرم نیز مواد غذایی معدوم شد.

وی ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای ۴۵ مورد از شکایت‌های دریافت شده از مردم را بررسی کردند و با حضور در درب منازل بیماران مبتلا به کرونا، وضعیت ۸۸ خانواده بررسی شد.

محبی بیان کرد: ۷۸ مورد بازرسی از مشاغل سخت و زیان‌آور،‌ ۲۴ تالار، ۵۴ داروخانه، ۲ فروشگاه زنجیره‌ای، ۱۰۰ اداره و سازمان، ۲۸ دفتر پیشخوان، ۶۵ گاراژ ضایعات، ۲۸۹ بانک، ۹ پلیس +۱۰، ۷ بیمارستان، ۸ مرکز جامع سلامت، ۸ پاساژ و ۴ جایگاه سوخت از جمله اقدامات کارشناسان در یک هفته گذشته بوده است.

به گفته وی،‌ بازرسی از ۳۵۶ کارگاه، کارخانه و صنف، نظارت بر گندزدایی ۶۳ آمبولانس، نظارت بر ۳۸ محل برگزاری کنکور در چهار روز و پیگیری نظارت بر رعایت اصول تامین سلامت شاغلین در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و خانه‌های بهداشت از دیگر اقدامات انجام‌شده است.