بهره برداری از فاز نخست کمربندی شهید سلیمانی تا سال ۱۴۰۰

بهرام سرمست روز یکشنبه در جلسه شورای اداری قم در سالن کرامت استانداری اضافه کرد: ۲۱ هزار میلیارد تومان برای این آزادراه ۱۱۴ کیلومتری اعتبار هزینه می‌شود.

استاندار قم در ادامه یادآور شد: به‌رغم تحریم‌های ظالمانه و چالش‌های تامین منابع به‌واسطه مشکلات فروش نفت، پروژه‌های قابل‌توجهی در حال اجرا است.

سرمست ابراز داشت: پیش‌بینی‌های دشمن از ایجاد احساس نارضایتی عمومی مردم از نظام به‌واسطه مشکلات معیشتی اشتباه از آب درآمده است.

استاندار قم همچنین گفت: ازآنجایی‌که اولین بار پزشکان قمی کرونا را کشف و شناسایی کردند این استان برخلاف استان‌های دیگر کشور نتوانست سیاست‌های پیشگیرانه را دنبال کند.

سرمست یادآور شد: برای مقابله با کرونا به‌صورت متوسط هر هفته دو جلسه ستاد مدیریت بحران در سطح استانی و ملی برگزار شده‌است.

به گفته استاندار قم، حجم بسیار زیادی از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در سطح استان قم به مرحله اجرا رسیده‌است.

سرمست تاکید کرد: اگر مردم مانند موج اول کرونا در موج دوم آن نیز همراه باشند می‌توانیم این ویروس را زمین‌گیر کنیم.

استاندار قم یادآور شد: در مسیر مبارزه با کرونا دولت هرگز به دنبال تعطیلی واحدهای تولیدی نرفت و در این رابطه لطمه‌ای به معیشت کارگران واحدهای صنعتی و تولیدی وارد نشد.

سرمست ابراز کرد: ارتقای زیرساخت‌های سلامت یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در طول ۷ سال گذشته بود که نقش مهم خود را در مسیر مبارزه با کرونانشان داد.

وی یادآور شد: همچنین در بخش ارتقای زیرساخت‌های فناوری و ارتباطات و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان قدم‌های بلندی در ۷ سال گذشته انجام‌گرفته است.

سرمست گفت: قدم‌هایی که در مبحث شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح کشور برداشته‌شده، انقلابی در حوزه اقتصاد و تولید است.

استاندار قم اظهار کرد: قم در تامین اقلام بهداشتی و به‌ویژه ماسک کمترین مشکل را دارد.

سرمست تاکید کرد: بسیاری از پروتکل‌هایی که امروز در سطح ستاد ملی مبارزه با کرونا تصویب‌شده پیشنهاد جامعه پزشکی قم و فعالان اقتصادی قم است.

وی با اشاره به فرصت‌های کرونا گفت: تکمیل بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) و اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان برای بهره‌برداری از بیمارستان مادر و درمجموع افزایش ۴۵۰ تخت به ظرفیت‌های درمانی قم از موفقیت‌های اخیر قم در مبحث کروناست.