افزایش اتوبوس‌های خطوط جمکران در دهه نخست ماه محرم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از افزایش اتوبوس‌های خطوط جمکران در دهه نخست ماه محرم خبر داد و گفت: با توجه به برگزاری مراسم عزاداری دو هیئت بزرگ شهر قم در محوطه و حیاط مسجد مقدس جمکران تعداد اتوبوس‌های این خط افزایش می‌یابد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، عباس ذاکریان با توجه به شروع ماه محرم و آغاز عزاداری‌های، اظهار داشت: متأسفانه امسال به علت شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم نیز با محدودیت‌هایی برگزار می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم شرکت شهروندان در تجمعات را لازم دانست و افزود: حفظ سلامتی و جان یکی از واجبات دین ما بوده و باید با رعایت این اصل در مراسم عزاداری‌ها شرکت کنیم.

ذاکریان اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا را مبنای ارائه خدمات در شهرداری عنوان و بیان کرد: هرسال در ایام دهه محرم دستورالعمل‌های ویژه‌ای در حوزه ترافیک و حمل‌ونقل عمومی اجرا می‌شد که امسال با توجه به ممنوعیت برگزاری تجمعات در عزاداری‌ها این خدمات ارائه نمی‌شود.

وی با توجه به درخواست مسجد مقدس جمکران برای افزایش اتوبوس‌های منتهی به این مکان، تصریح کرد: با توجه به برگزاری مراسم عزاداری دو هیئت بزرگ شهر قم در محوطه و حیاط مسجد مقدس جمکران تعداد اتوبوس‌های این خط افزایش می‌یابد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: تعداد اتوبوس‌ها با توجه به استقبال مردم و نیازسنجی که در روزهای نخست انجام می‌شود تا روز تاسوعا و عاشورا در ساعت‌های برگزاری مراسم افزایش پیدا می‌کند.

ذاکریان در پایان با تأکید بر احیایی سنت‌های قدیم و برگزاری مراسمات عزاداری در منازل با تعداد افراد کمتر، تأکید کرد: با توجه به شرایط ایجادشده و اهمیت برگزاری عزاداری سیدالشهدا(ع) برای شیعیان جهان باید شکل برگزاری این مراسم را با توجه به پروتکل‌های بهداشتی تغییر دهیم.

وی استفاده از فضای مجازی را فرصتی برای معرفی قیام امام حسین(ع) دانست و یادآور شد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه مراسمات و حتی روضه‌های خانگی لازم بوده و شهرداری در صورت نیاز و با توجه به مصوبات ستاد مبارزه با کرونا خدمات حوزه حمل‌ونقل عمومی را افزایش خواهد داد.