ادامه کمک به معیشت مردم در شرایط کرونا

خطیب نماز جمعه قم با اشاره به مشکلاتی که بیماری کرونا برای جامعه به وجود آورده است گفت: کمک به کاهش مشکلات معیشتی و کم‌رنگ کردن دردهای مردم مستضعف همچنان باید توسط نهادهای حمایتی و مردم‌نهاد ادامه یابد.

آیت‌الله علی‌رضا اعرافی در یک خطبه مجازی که به دلیل تعطیلی مجدد نماز جمعه با قرارگرفتن این استان در منطقه قرمز کرونایی، انجام شد، افزود: همچنین باید به مشکلات روحی بازماندگان متوفیان کرونایی، فاصله‌گذاری اجتماعی، افزایش روح معنویت در خانواده و چالش‌های آموزشی در مراکز علمی در شرایط کنونی کشور توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: کرونا شلاق الهی در عصری است که انسان به دانش و پیشرفت‌های علمی خود مغرور شده بود که سبب شد نوعی هشدار و بیدارباش را در انسان به صدا دربیاورد.

اعرافی همچنین گفت: شکوه عزاداری محرم باید باشکوه رعایت پروتکل‌های حفظ سلامت جامعه پیوند بخورد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: هیچ‌کس عزاداری را کوچک نشمارد و در پی تعطیلی آن نباشد اما درعین‌حال نباید عزاداری را وسیله‌ای برای تهدید سلامت مردم قرار دهیم که از رهگذر آن جایگاه دین نیز تضعیف شود.

وی تصریح کرد: علم و دین در منطق عقلایی اسلام قابل‌جمع است و این مساله باید در برگزاری آیین‌های عزاداری نیز به اثبات برسد.

اعرافی اظهار کرد: کرونا نباید سبب افت علمی و تحصیلی شدید در بین دانش آموزان، طلاب و دانشجویان شود.

به گفته وی، ورود محصلان و دانش آموزان به آموزش‌های مجازی در شرایط کرونایی ضروری است، اما باید زیرساخت‌های آن به نحوی طراحی شود که از آسیب‌های فضای مجازی به دور باشد.