برافراشته شدن پرچم عزا بر گنبد بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع)

همزمان با نخستین شب ماه محرم و شروع ایام سوگواری شهادت حضرت سیدالشهدا(ع)، پرچم عزای امام حسین(ع) عصر پنجشنبه، با حضور تعدادی از خادمان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) بر گنبد این مکان مقدس برافراشته شد.

حجت الاسلام علیرضا صادقی واعظ از خطیبان در این آیین، با تاکید بر ترویج و تبیین فرهنگ حسینی(ع) اظهار داشت: یکی از موضوع‌های بسیار مهمی که در احادیث ائمه اطهار(ع) مطرح و به آن توصیه و تاکید شده اهمیت و جایگاه اقامه عزای حسینی است که در تاریخ نظیر ندارد که این ‌چنین سفارش شده باشد.

وی خاطرنشان کرد: ریشه گستردگی عزای حسینی(ع) به واسطه گستردگی هدف آن حضرت است، چراکه نهضت حسینی نهضتی برای نجات تمام بشریت، از گمراهی و ضلالت می‌باشد.

وی گفت: برپایی جلسات عزاداری، احیای نهضت عاشورا و گستردگی عزاداری بسیار سفارش شده و این گستردگی عزای حسینی(ع) ویژه مسلمان ها، شیعیان و اهل زمین نیست، بلکه آسمانیان نیز عزادار این امام همام هستند.

صادقی گفت: سابقه عزاداری امام حسین(ع) به ابتدای خلقت برمی‌گردد، چراکه آدم ابوالبشر در مصیبت ایشان اشک ریخت و طبق روایتی از امام صادق(ع) هیچ پیامبری مبعوث نشد، مگر این‌که در عزای سالار شهیدان اشک ریخته باشد.

۳۱ مردادماه جاری مصادف با اول ماه محرم است.