قم دارای کمترین نرخ عرضه مرغ در کشور

قم نما / رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با بیان اینکه پایین‌ترین نرخ مرغ کشور مربوط به استان قم است گفت: قم نسبت به استان‌های دیگر قیمت مرغ را پایین نگه داشته است که اقدام قابل توجهی است.

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت قم، محمود سیجانی در جلسه تنظیم بازار استان اظهار داشت: سقف قیمت مرغ در قم ۱۵۷ هزار و ۵۰۰ ریال و کف آن نیز ۱۵۰ هزار ریال است، این قید را با سازمان جهاد کشاورزی استان گذاشتیم که اگر ۶۰ تُن مرغ تامین شود به تولید کمک می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در ارزیابی عملکرد بازرسی و نظارت توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده کشور، قم رتبه چهارم را بین ۳۱ استان کشور به دست آورد.

سیجانی همچنین یادآور شد: واحدهای مرغداری که نهاده های مواد اولیه آن دولتی است باید با قیمت تنظیم بازار توزیع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در زمینه توزیع ماسک دانشگاه علوم پزشکی استان باید اولویت‌بندی داشته باشد و داروخانه‌ها و بخش درمانی مورد تاکید باشند.

سیجانی افزود: با توجه به حجم تولید استان، دانشگاه علوم پزشکی باید برنامه‌ریزی مناسبی برای ماه پاییز و زمستان داشته باشد و اقدام به ذخیره سازی ماسک کند.

وی با اشاره به ظرفیت استان در تولید ماسک بیان کرد: با توجه به ماه محرم بسیج اصناف استان باید توزیع ماسک در هیات های مذهبی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای را مدنظر قرار دهد.

این مسئول همچنین بیان کرد: برای توزیع ماسک در قم هیچ مشکلی نداریم و به اداره کل تبلیغات اسلامی نیز تاکید شد که هر مقداری که هیات‌های مذهبی ماسک نیاز داشته باشند، قابل تامین می باشد.