مسائل مربوط به جامعه و خانواده در هیاتهای مذهبی محور فعالیت باشد

قم نما / فرمانده سپاه استان قم گفت: مداحان به مسائل اجتماعی، خانواده، ازدواج، سبک زندگی و تحکیم خانواده در هیئت‌های مذهبی در قم چه به صورت مجازی و چه حضوری بپردازند.

سردار شاهچراغی عصر سه شنبه در نشست صمیمی با مداحان بسیجی که به مناسبت روز بسیج مداحان صورت گرفت با اشاره به مخاطبان زیاد در هیئت‌های مذهبی گفت: مداحان به مسائل اجتماعی، خانواده، ازدواج، سبک زندگی و تحکیم خانواده در هیئت‌های مذهبی در قم چه به صورت مجازی و چه حضوری بپردازند.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام گفت: انتظار از شهر قم است تا برخی از مسائل اجتماعی از جمله پوشش نامناسب در آن وجود نداشته باشد و این از مسائلی است که باید مرتب و مکرر به آن پرداخته شود و به حفظ پوشش و حجاب مناسب در شهر قم تاکید شود.

وی با اشاره به اینکه در موضوع نظام و تحکیم خانواده باید به موضوع ازدواج پرداخت گفت: با توجه به اینکه عمدتاً مخاطبین شما جوان هستند به موضوع ازدواج و خانواده در هیئت‌های مذهبی باید توجه شود.

سردار شاهچراغی یکی دیگر از مشکلات قم را موضوع طلاق دانست و افزود: متأسفانه در این جهت قم در کشور صاحب رتبه است و بر اساس آمار کمیته امداد و بهزیستی شاهد هستیم که چندین هزار سرپرست خانواده‌ها، خانم هستند که درصد بالایی از آن به علت طلاق سرپرست خانواده شده‌اند و این موضوعاتی است که از موضع مطالبه گری در کلام مداحان می‌تواند تأثیر گذار باشد.

فرمانده سپاه استان قم ادامه داد: نکته‌ی دیگر توجه به معیشت و زندگی مردم به ویژه نیازمندان است که هیئت‌های مذهبی مردانه پای کار آمدند و از همان روزهای اول وارد میدان شدند.

وی با اشاره به موضوع کمک‌های مومنانه گفت: در مرحله‌ی اول کمک‌های مومنانه قم بی نظیر بود و اکنون هم مداحان می‌توانند با استفاده از فرصت هیئت‌های مذهبی برای کاهش آلام و نگرانی‌های مردم وارد شده و از ظرفیت محرم و صفر در این زمینه نیز استفاده کنند./مهر قم