بازدید ایمنی از هیات‌های مذهبی صورت می‌گیرد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: تمام مساجد یا هیات‌های عزاداری که قصد برگزاری مراسم یا پخت و پز نذری در این ایام را دارند حتما باید تائیدیه ایمنی سازمان آتش نشانی را اخذ کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری قم ، عباس جعفری با اشاره به فرارسیدن ایام محرم اظهار داشت: امسال تمام تلاش مجموعه شهرداری قم بر پررنگ کردن شور حسینی در این روزهاست و در این راستا سازمان آتش‌نشانی هم نقش خود را ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: سیاهپوش کردن تمام ایستگاه‌های آتش‌نشانی با پرچم‌های عزاداری و همچنین سیاهپوش کردن صد خودروی آتش نشانی از جمله اقدامات سازمان در این زمینه است.

جعفری ادامه داد: امسال برگزاری مراسم محرم قدری متفاوت پیگیری می‌شود اما سازمان آتش‌نشانی رسالت‌های خود را در بازدید ایمنی از محل برگزاری هیات‌ها و توصیه‌های ایمنی را انجام خواهد داد.

وی گفت: اگر قرار است مجوزی برای ایجاد خیمه یا ایستگاه صلواتی صادر شود باید به سازمان آتش نشانی ارجاع داده شود تا بازدید ایمنی را داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم اظهار داشت: چند هیات از الان به ما درخواست استقرار خودرو داده‌اند که از جمله میتوان به گلزار شهدای قم و ورزشگاه حیدریان اشاره کرد که حتما استقرار خودروی آتش نشانی در این محدوده‌ها خواهیم داشت.

جعفری با اشاره به امکان حضور عزاداران اطراف حرم مطهر، گفت: استقرار خودرو اطراف حرم مطهر خواهیم داشت و بازدید ایمنی از پارکینگ های هسته مرکزی شهر قم صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به انجام بازدید ایمنی از مساجد و حسینیه‌ها در سطح شهر، اظهار کرد: پیگیری می‌کنیم که اگر هم جایی قرار نیست مراسم برگزار شود اما پخت و پز نذری صورت می‌گیرد، حتما بازدید داشته باشیم.