لزوم واگذری واحدهای صنعتی تملیک شده از سوی بانک ها به سرمایه گذاران دارای اهلیت

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم طی سخنانی با تاکید بر بررسی کارشناسی مباحث پیش از طرح در جلسات ستاد اظهار کرد: مدیران دستگاه های دولتی بایستی به تعهداتی که در کمیته های ذیل ستاد می دهند پایبند باشند. وی […]

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم طی سخنانی با تاکید بر بررسی کارشناسی مباحث پیش از طرح در جلسات ستاد اظهار کرد: مدیران دستگاه های دولتی بایستی به تعهداتی که در کمیته های ذیل ستاد می دهند پایبند باشند.

وی با اشاره به تملک برخی واحدهای صنعتی توسط بانک های عامل، بررسی اهلیت متقاضیان جدید سرمایه گذاری را مورد تاکید قرار داد و گفت: اولویت در واگذاری واحدهای تملیک شده از سوی بانک ها بایستی توجیه سرمایه گذاری، اهلیت، پشتوانه و صلاحیت متقاضیان باشد.

استاندار قم پیگیری های صورت گرفته در سطح وزارتخانه در راستای حل مشکل سند زمینهای شهرک شهاب را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این پیگیری ها تا حصول ادامه یافته و در جلسه آتی گزارش آن ارائه شود .

سرمست کسب رتبه ی چهارم تا هفتم توسط بانک های قم در زمینه ی توزیع تسهیلات رونق تولید را خوب ارزیابی کرد و گفت: فعالیت بانک های استان باید بیش از پیش افزایش یابد و برای کسب رتبه ی برتر ملی برنامه ریزی کنند.

وی حمایت از واحدهای دانش بنیان توسط بانک های عامل را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: واحدهای دانش بنیان سرمایه ی فکری و دانش فنی دارند، اما به جهت مالی نیاز به مساعدت دارند.