ضرورت واگذاری تصمیم گیری ها حوزه ی جوانان به قشر جوان نخبه ، فعال ، پویا و کارآفرین / مشاورین امور جوانان دستگاه های دولتی معرفی شوند

قم نما / استاندار قم با تاکید بر ضرورت واگذاری تصمیم گیری ها در حوزه ی جوانان به قشر جوان، خواستار معرفی مشاورین امور جوانان دستگاه های دولتی در راستای مشارکت ایشان در تصمیم سازی های ستادی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم طی سخنانی با بیان اینکه مشخص نیست تا چه زمانی با بحران کرونا مواجه هستیم گفت: بایستی در حوزه ی ورزش با توجه به اقتضای این شرایط برنامه ریزی شود.

سرمست با بیان اینکه آسیب های ناشی از شیوع کرونا در حوزه ی ورزش در ۹ بند برای معاون رئیس جمهوری ارسال شده و در دستور کار ستاد ملی کرونا قرار خواهند گرفت گفت: در تلاش هستیم تا با حمایت از اماکن های ورزشی بخشی از خسارات آنها جبران شود.

وی با بیان اینکه از تهدید کرونا بایستی برای پی ریزی یک سبک زندگی جدید بهره ببریم خاطرنشان کرد: امروز فرصت خوبی فراهم شده است تا از تشریفات زائد در مراسم مختلف بکاهیم و دستگاه های فرهنگی بایستی در این مسیر جوانان را ترغیب کنند.

مقام عالی دولت در استان قم تاکید کرد: متولیان امور فرهنگی و تشکل های مردم نهاد باید به ترویج ازدواج آسان در شرایط موجود اهتمام ویژه داشته باشند.

سرمست همچنین ضمن قدردانی از تسهیلات ازدواج پرداخت شده از سوی بانک های استان گفت: در استان قم توفیقات زیادی داشته ایم که از جمله می توان به کمک های مومنانه خیرین و سمن ها اشاره کرد.

استاندار قم در ادامه بیانیه ی گام دوم مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه این بیانیه سرآغاز یک حرکت و رویکرد جدید است گفت: راهبردهای تنظیم شده از سوی رهبری بایستی در دستور کار همه ی دستگاه ها خصوصا ورزش و جوانان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه هر یک از دستگاه های اجرایی بایستی مشاور جوان خود را مشخص و به این ستاد معرفی کند گفت: بایستی از نظرات خود جوانان برای تصمیم گیری ها در شورای مشورتی جوانان استفاده شود.

وی در پایان با بیان اینکه در بخش بانوان و دختران جوان خلاء جدی مشاهده می شود خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی در راستای حضور فعال بانوان در عرصه های اجتماعی مسئولیت دارند و بایستی برنامه های خود در زمینه ارتقای نشاط اجتماعی را ارائه دهند.