آسیب های روانی و اجتماعی کرونا شناسایی و از گسترش آن جلوگیری شود

قم نما / مدیر حوزه های علمیه گفت: قطع روابط اجتماعی و اختلالات روانی همچون افسردگی و وسواس از جمله مشکلاتی است که باید تلاش کنیم از آسیب بیشتر آن به جامعه جلوگیری کنیم.

صبح سه شنبه آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار مسئولین هیئت مذهبی خادم الرضا علیه السلام که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد، با اشاره به مشکلاتی که جامعه بشری به دلیل شیوع ویروس کرونا درگیر آن شده بر ضرورت بررسی ابعاد روانشناسی و اجتماعی آسیب‌های کرونا تاکید کرد و گفت: قطع روابط اجتماعی و اختلالات روانی همچون افسردگی و وسواس از جمله مشکلاتی است که باید تلاش کنیم از آسیب بیشتر آن به جامعه جلوگیری کنیم.

وی نسبت به آسیب‌هایی که جوانان و نوجوانان در این مدت به دلیل استفاده مستمر از فضای مجازی می‌بینند ابراز نگرانی کرد و افزود: کرونا باعث شده مراسم‌های مذهبی و برخی اجتماعات با محدودیت و حضور کمتر از گذشته مردم برگزار شود.

مدیر حوزه‌های علمیه با تاکید بر اینکه عاطفه، احساسات و نشاط لازمه هر جامعه‌ای است اما رفتار ما در جامعه باید مبتنی بر عقل باشد، افزود: اگر هیأت‌ها بتوانند فعالیت‌های خود را با عقلانیت و مشورت همراه کنند موفقیت‌های بیشتری به دست خواهند آورد./مهر قم