اعضای بدن مرد ۵۵ ساله دچار مرگ مغزی در قم اهدا شد

قم نما / مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اعضای حیاتی یک مرد ۵۵ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده وی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،‌ ولی الله صمدی روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: ششمین مورد اهدای عضو در سال جاری، امروز رقم خورد و با رضایت خانواده نوعدوست، اعضای حیاتی یک آقای ۵۵ ساله اهدا شد.

وی ادامه داد: این فرد دچار مرگ مغزی شده و در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود که با این اقدام، چندین بیمار بدحال در لیست انتظار وزارت بهداشت و درمان، زندگی و حیات دوباره گرفتند

مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: این ششمین مورد اهدا عضو در استان قم در سال جاری بود و سال گذشته نیز ١٤ مورد اهدای عضو انجام شد.

وی تاکید کرد: اهدا عضو از بیماران مرگ مغزی کاملا رایگان بوده و بدون دریافت هیچ وجهی انجام می شود

متقاضیان دریافت کارت اهدای اعضا می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سامانه واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی به نشانی اینترنتی www.ehda.ir مراجعه کنند.

اعضای قابل اهدا از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه‌ها، کبد، روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌ها و برخی بافت‌های بدن از جمله پوست و قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.