ساختن جامعه ناصر و یاری رساننده امام عصر(عج) ضروریست

قم نما / عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: یکی از الزامات انتظار ساختن جامعه ناصر و یاری رساننده امام عصر(عج) است.

آیت الله محسن اراکی شامگاه یکشنبه در افتتاحیه دوره میثاق طلبگی که در مسجد مدرسه علمیه معصومیه (س) قم برگزار شد، با اشاره به اینکه طلاب و حوزه‌های علمیه در دوران فعلی رسالت‌های بسیاری دارند که باید به آنها جامه عمل بپوشانند، گفت: علاوه بر تربیت فرد منتظر، تشکیل جامعه منتظر نیز ضروری است، و موضوع انتظار در این عصر بسیار پررنگ شده است.

وی یکی از الزامات انتظار را ساختن جامعه ناصر و یاری رساننده امام عصر (عج) دانست و افزود: متأسفانه بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) جامعه مسلمین از نصرت دست برداشت و این شد که موضوع مهم ولایت بر زمین ماند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیّه با بیان اینکه جامعه ناصر برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) همان جامعه یاری رسان است، تصریح کرد: برای تشکیل این جامعه لازم است جامعه جهانی آماده یاری رسانی شود.

وی با اشاره به اینکه مام نبیّین قبل از رسول اکرم (ص) از مؤمنین به پیامبری ایشان هستند و این فرموده قرآن کریم است؛ گفت: در کتب اهل تسنن نیز آمده که حضرت عیسی (ع) در نماز ظهر، ظهور و امام عصر ایشان را به امامت جامعه دعوت می‌کنند اما حضرت عیسی در پاسخ می‌فرمایند که این شایسته شماست که امام جامعه باشید.

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه در حال حاضر که در حصر اقتصادی قرار داریم باید پای میثاق خود با امام زمان (عج) بایستیم، تصریح کرد: با مقاومت و ایستادگی باید به دنیا ثابت کنیم که می‌خواهیم جامعه ناصر منجی عالم بشریّت باشیم.

وی ضمن تاکید بر لزوم تشکیل جامعه عدل، عادل بودن مسئولین و کارکنان نظام و تمام مردم را شرط ضروری شکل گیری جامعه عادل دانست و افزود: از تبلیغات جهانی دشمن و از تهدیدات آنها نباید بترسیم و باید روحیه خود را حفظ کنیم تا بتوانیم جامعه ناصر را تشکیل دهیم./مهر قم