پیام شهردار قم به مناسبت ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی

قم نما /شهردار قم در پیامی سالروز بازگشت آزادگان سرافراز را به میهن اسلامی تبریک گفت.

به نقل ازروابط عمومی شهرداری قم، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی سالروز بازگشت آزادگان سرافراز را به میهن اسلامی تبریک گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

بسمه تعالی

تجلیل از آزادگان، تجلیل از فرهنگ صبر و مقاومت است

بیست و ششم مرداد ماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی فرصتی برای تجلیل از آزادگان است که در واقع تجلیل از فرهنگ صبر و مقاومت است.

آزادگان این مردان قبیله‌ی مقاومت از تهدید، فرصت ساختند واسارت را بستری برای خودسازی قراردادند وچنان روحشان بلند است که با عطر حضورشان شاهد تاثیرگذاری معنوی آنها برجوانان و نسل جدید هستیم و می توان گفت که آنان تندیس استقامت و الگویی برای نسل جوان هستند.

هویت‌های ریشه‌دار مربوط به نسلی خاص نیست و امثال شهید حججی شاگرد مکتب شهادت و اسارت کربلا نیز نشان دادند که برای حفظ آرمان‌های امام راحل با صبر وشکیبایی در هنگام اسارت، مدال پرافتخار شهادت را کسب می‌کنند.

گاه قفس حبس، باندی برای پروازروح شده وصبروشکیبایی , بستری برای شناخت و معرفت و هم پیمانی با خالق هستی می‌گردد که در این فرازنورانی می خوانیم:

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا.

با نگاهی اجمالی به دوران اسارات آزادگان درمی یابیم که ثبت وبیان خاطرات این عزیزان، گنجینه ای ارزشمند بوده که مشمول مروز زمان نمی‌گردد بلکه گفتمانی برای فرهنگ سازی مقاومت در سختی‌هاست و طرحی جامع برای الگوگیری در مناسبات بین نسلی به ارمغان می‌گذارد.

آزادگان و حضور ارزشمندشان با ترویج فرهنگ مقاومت وخودسازی‌ها، تهدیدات متنوع دشمن را خنثی نمودند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد وخاطره پدر آزادگان مرحوم ابوترابی این روز خجسته و مبارک را به همه آزادگان سرافراز و خانواده صبور آنان تبریک گفته؛ برای همه این عزیزان موفقیت و توفیق روزافزون برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ترویج فرهنگ مقاومت رااز درگاه احدیت مسالت دارم.

سید مرتضی سقائیان نژاد

شهردار قم

۲۶ مردادماه۱۳۹۹