مدیریت موج دوم کرونا با سازگار کردن جامعه

قم نما / استاندار قم با تاکید بر اینکه شهروندان نقش مهمی در کنترل موج دوم کرونا در قم برعهده دارند گفت: سیاست ستاد مقابله با کرونا برای مدیریت موج دوم شیوع این بیماری سازگار کردن جامعه و ایجاد نوعی سبک جدید زندگی است.

بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی کرونا که به‌صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود، در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی محدودیت‌های تعیین‌شده برای موج دوم کرونا در قم اظهار داشت: در موج نخست بیماری سیاست ستاد ملی مقابله با کرونا بیشتر بر روی تعطیلی اماکن و کسب‌وکارهای مختلف متمرکز بود.

وی ادامه داد: اما به مرور و با توجه به اینکه طول دوره کرونا قابل پیش‌بینی نمی‌باشد و مشخص نیست تا چه زمانی با ما خواهد بود، ستاد مذکور بیشتر برای سازگاری و سبک جدید زندگی تدبیر می‌کند.

سرمست با تاکید بر اینکه در تصمیم‌گیری‌های ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا هدف اصلی حفظ سلامتی مردم و همچنین تامین معیشت آن‌هاست گفت: تلاش داریم تا ترکیب مناسبی از این تعارض‌ها و تناقض‌ها را فراهم کنیم و پیوندی که بین دو مقوله سلامت و معیشت برقرار می‌شود، ما را از این بیماری عبور دهد.

استاندار قم با یادآوری تلاش‌های زیادی که برای تولید واکسن کرونا صورت می‌گیرد، گفت: تا رسیدن به آن مرحله مردم و متولیان امور مذهبی و همچنین اصناف و اداره‌های مختلف باید مسائل بهداشتی را به بهترین شکل ممکن رعایت کنند.

وی تصریح کرد: در تمامی اماکنی که احتمال تجمع است سعی کنیم آن را به حداقل برسانیم و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز به حداکثر برسد، تا به کمک یکدیگر موج دوم کرونا مانند موج اول آن کنترل و مدیریت شود./ایرنا قم