ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه در استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم گفت: ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه در استان در سال گذشته صورت گرفت و این ساماندهی ادامه دارد. غضنفری ظهر امروز در همایش روز ملی اصناف در سالن همایش اتاق استان قم با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: اکنون در شرایط خاص اقتصادی قرار […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم گفت: ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه در استان در سال گذشته صورت گرفت و این ساماندهی ادامه دارد.

غضنفری ظهر امروز در همایش روز ملی اصناف در سالن همایش اتاق استان قم با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: اکنون در شرایط خاص اقتصادی قرار داریم، البته کشورمان شرایط اقتصادی سخت تر از این را هم در گذشته تجربه کرده است.

وی ادامه داد: اتاق اصناف با توجه به موقعیت اقتصادی و اجتماعی خود نقش موثری در ایجاد آرامش در جامعه دارد، قوی ترین نهاد مدنی کشور، اتاق اصناف است و ۱۷ درصد از اقتصاد کشور در اختیار اصناف است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: از اصناف انتظار داریم که همانند دوران دفاع مقدس به آرامش بخشی در کشور تلاش کنند و این مساله را در استان قم شاهد هستیم.

غضنفری با اشاره به نقش اتاق اصناف در یکپارچگی اقتصاد اظهار کرد: اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون می‌توانند که در یکپارچگی اقتصاد نقش ایفا کنند و در این مساله در استان قم ضعف داریم.

وی ادامه داد: واگذاری زمین به اتاق اصناف استان قم برای احداث ساختمان جدید نیاز به کار کارشناسی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه در استان در سال گذشته صورت گرفت و این ساماندهی ادامه دارد، همچنین باید به دنبال انتقال واحدهای صنفی مزاحم به خارج از شهر باشیم و به دنبال تجمیع اتحادیه‌های صنفی دارای هم پوشانی باشیم.

غضنفری در پایان استان قم را دارای ظرفیت بالایی دانست و خاطرنشان کرد: اگر به این ظرفیت‌ها توجه کنیم، نیازمند کمک از خارج استان برای توسعه قم نخواهیم بود و می‌توانیم که شاهد توسعه بیش از پیش استان قم در عرصه‌های اقتصادی باشیم.

انتهای پیام/۷۸۰۰۴*