تمام ظرفیت قم برای برگزاری مناسب عزاداری محرم پای‌کار آمده است

قم نما / مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی قم گفت: تمام ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای استان برای برگزاری عزاداری محرم همراه با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی پای‌کار آمده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا عزت زمانی روز چهارشنبه در حاشیه چهل و نهمین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۵۰ مکان متناسب با پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری عزاداری ایام محرم در اختیار هیات های عزاداری قرارگرفته که این آمار در حال افزایش است.

وی با تاکید بر اینکه هیات های عزاداری و مداحان کشوری و استانی خود را ملزم به تبعیت از دستور ستاد ملی مقابله با کرونا می‌دانند گفت: سازمان‌دهی و آموزش رابطین بهداشتی هیات های عزاداری قم متناسب با شرایط کنونی شیوع کرونا در حال اجراست.

وی بابیان اینکه هیات های عزاداری شاخص استان، مقدمات مناسبی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ایجاد کرده‌اند، گفت: با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها،‌ هیات های عزاداری شاخص،‌ مداحان و سخنرانان برجسته، تبیین صحیح اصول و چارچوب‌های کلی ضوابط بهداشتی برنامه‌ریزی‌شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی قم با اشاره به اعلام آمادگی تمام بخش‌های استان به‌منظور رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در ایام محرم اظهار داشت: هماهنگی‌ها و آموزش‌های بهداشتی به متولیان و رابطان هیات های عزاداری آغازشده و به جدیت ادامه دارد.

عزت زمانی ادامه داد: مهم‌ترین اصل در اجرای پروتکل‌های بهداشتی، همراهی و رعایت این مسائل توسط مردم است و درصورتی‌که مشارکت مردمی باشد، اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی ممکن است.

وی افزود: ذیل کارگروه عزاداری محرم، گروه‌های کاری تخصصی در استان شکل‌گرفته است که با برگزاری جلسه‌های هماهنگی مستمر، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

عزت زمانی گفت: هیات های عزاداری برای تولید ماسک و خرید وسایل موردنیاز مانند تب‌سنج برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌اند و همه هم دل و هم‌صدا برای برگزاری باشکوه عزاداری محرم با رعایت بالاترین استانداردهای بهداشتی پای‌کار آمده‌اند.