تقویت نام امام حسین (ع) ضامن بقای شریعت مقدس اسلام است

مرجع تقلید شیعیان گفت: مسئولین بهداشتی و متولیان امر سوگواری، در برنامه‌ریزی و ایجاد تمهیدات مناسب جهت بهره‌مندی مؤمنین از آثار معنوی توجه به وجود مبارک حضرت اباعبدالله الحسین (ع) رعایت دقیق اصول بهداشتی را مد نظر قرار دهند.

آیت الله شبیری زنجانی مرجع تقلید شیعیان به سوالی در زمینه چگونگی برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم با توجه به شیوع ویروس کرونا پاسخ دادند.

هر عملی که با توجه به شرایط زمان، موجب تقویت شعائر الهی و ارزش‌های دینی باشد مطلوب است و تقویت یاد و نام اهل بیت‌ (علیهم‌السلام) و خاصه حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) که ضامن بقای شریعت مقدس است، از اعظم شعائر الهی و از افضل قربات است.
لازم است مسئولان بهداشتی و متولیان امر سوگواری، در برنامه‌ریزی و ایجاد تمهیدات مناسب جهت بهره‌مندی مؤمنین از برکات و آثار معنوی توجه به وجود مبارک حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و یاران شهید آن حضرت، رعایت دقیق اصول بهداشتی را مد نظر قرار دهند.

مردم نیز باید به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند تا سلامتی خود و دیگران را به خطر نیاندازند.

هم‌چنین رسانه‌های متعهد و مراکز دینی، امکان استفاده از مجالس ذکر معارف و مراثی اهل‌بیت عصمت (علیهم‌السلام) را با لحاظ تفاوت رسم‌ها و سلیقه‌ها، برای مؤمنینی که به هر دلیل در جلسات حضور ندارند، فراهم کنند تا إن شاءالله موجب رضایت خداوند متعال و حضرات معصومین (علیهم‌السلام) شود.