تبدیل یک باغ در خیابان کلهری به بوستان بانوان

قم نما / مدیر منطقه پنج شهرداری قم از تلاش برای تملک یک باغ در خیابان کلهری و تبدیل آن به بوستان بانوان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،علیرضا اقبالیان با اشاره به تلاش برای ارتقای سرانه فضای سبز در منطقه پنج شهر قم، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم در این زمینه احداث یک بوستان بانوان در این منطقه است.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم افزود: یکی از موضوعات مهم ایجاد بوستان در داخل بافت شهری است که در منطقه پنج اهمیت خاصی برای ما دارد.

اقبالیان ادامه داد: در حال حاضر تلاش می کنیم تا یک باغ انار سرسبز در کوچه ۱۵ خیابان کلهری را تملک و به بوستان بانوان تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه این باغ ۱۳ هزار و ۳۰۰ متر مربع مساحت دارد، گفت: از ابتدای سال تا کنون دو هزار و ۶۰۰ متر از این باغ را توافق کردیم و سال گذشته هم ۶ هزار متر را توافق شده است.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به اینکه سال آینده ایجاد زیرساخت‌های بوستان بانوان در این باغ انار آغاز خواهد شد، افزود: برای آبیاری این باغ نیز یکی از چاه‌های شهرداری را با هزینه صد میلیون تومانی فعال کردیم.

اقبالیان به حساسیت حراست از باغات شهری اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از نیروهای شهرداری منطقه پنج را مامور کرده‌ایم تا در باغ‌ها گشت‌زنی کند و هر نشانه‌ای برای خشک شدن باغ را گزارش دهد.