رسانه باید حق مدار ، عدالت طلب و مردم دار باشد

قم نما / آیت الله حسینی بوشهری گفت: قدرت رسانه ای بسیار کارآمد است اما رسانه باید حق مدار ، عدالت طلب و مردم دار باشد.

آیت الله حسینی بوشهری، صبح دوشنبه در آئین افتتاح رسمی بخش زبان اردو خبرگزاری حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه رسالت حوزویان رسالتی نبوی است و باید در عصر غیبت حوزویان جدی تر به نقش خود توجه کنند، گفت: یادگیری زبان‌های خارجی در راستای رسالت حوزوی ماست و امروز بار سنگینی بر عهده حوزویان گذاشته شده است چراکه همه منتظرند صدا و سخن حوزه علمیه را در موضوعات مختلف بشنوند.

وی افزود: دوست دشمن می‌خواهند بدانند حوزه چه پیامی برای جهانیان دارد و اگر پیام حوزه به روز، گویا و رساتر باشد ما در انتقال پیام موفق هستیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه زمانی در حوزه سخنی از رسانه و خبر و خبرگزاری نبود گفت: امروز برای نشر معارف اهل بیت (ع) و توسعه توانایی حوزه در انجام رسالتش باید از رسانه‌ها به بهترین شکل و به زبان‌های مختلف استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدا اسلام دوستان و دشمنانی داشته است، گفت: اسلام هیچ گاه منزوی نبوده و همیشه با توجه به وجود اهل بیت (ع) محکم مقابل توطئه‌های دشمنان ایستاده و توانسته با تربیت عالمان دینی همیشه پاسخگوی شبهات نسل جوان باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر آماده بود بستر حق طلبی در دنیا گفت: حوزه باید برای دینداری مردم و عشق مردم به اهل بیت (ع) و معنویت افزایی تولیدات فاخری داشته باشد.

وی افزود: در عصر ائمه (ع) دشمنان با استفاده از رسانه‌های همان زمان مثل منبر کارهای تبلیغاتی بر علیه معصومین می‌کردند چنانچه بخاطر همین حرف‌های روی منبر برخی مردم در نماز خواندن حضرت علی (ع) تردید داشتند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با تاکید بر ارزشمندی فعالیت‌های رسانه‌ای در راستای ترویج معارف اهل بیت (ع) گفت: ما با زبان اردو پیش روی خود یک و نیم میلیارد مخاطب داریم و به جای استفاده از جنگ سخت مثل بسیاری از کشورها از طریق رسانه افکار عمومی را تسخیر کرده‌اند ما نیز حرف حق خودمان را به گوش مردم برسانیم.

وی افزود: قدرت رسانه‌ای بسیار کار آمد است اما رسانه باید حق مدار، عدالت خواه و مردم دار باشد.