اهدای خون بانوان در قم افزایش داشته است

قم نما / معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم گفت: تعداد اهداکنندگان خانم طی چهار ماهه سالجاری ۵۵۲ نفر بوده در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۴۹۲ نفر بوده و افزایش نیم درصدی داشته است.

علیرضا کبیری در گفتگو با خبرگزاری مهر قم اظهار داشت: تعداد مراجعین اهدای خون طی چهار ماهه نخست سال ۱۶ هزار و ۲۵۷ نفر بوده در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۱۶ هزار و ۶۰۹ نفر بود و کاهش ۲ درصدی داشته است.

وی گفت: ۱۳ هزار و ۴۲۱ نفر از ابتدای امسال تا پایان تیرماه موفق به اهدای خون شده‌اند در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۱۳ هزار و ۵۹۸ نفر بوده و کاهش یک و سه دهم درصدی داشته است.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم ابراز کرد: هفت هزار و ۶۰۹ اهداکننده مستمر خون طی چهار ماهه نخست امسال در استان وجود داشت در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل هشت هزار و ۱۱۶ نفر بوده و سه درصد کاهش یافته است.

وی گفت: تعداد اهداکنندگان خانم طی چهار ماهه امسال ۵۵۲ نفر بود در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۴۹۲ نفر بوده و افزایش نیم درصدی داشته است.

کبیری عنوان کرد: ارسال خون به بیمارستان‌ها از ابتدای سال تا پایان تیرماه ۱۸ هزار و ۵۲۵ واحد بوده در حالی که این میزان در مدت مشابه سال قبل ۱۸ هزار و ۳۰۹ واحد بود و افزایش یک درصدی داشته است.