استفاده بیش از ۱۰ هزار جوان قمی از مشاوره های ازدواج/نیازمند زمین برای توسعه اماکن ورزشی هستیم

قم نما / مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: ۳۴۰ کارگاه آموزشی در سال گذشته ویژه جوانان با حضور ۱۰ هزار و ۵۳۸ نفر در زمینه مشاوره و مهارت‌های قبل، حین و بعد از ازدواج برگزار شد.

به نقل از خبرگزاری فارس از قم، رسول منعم در نشست خبری که امروز به منظور تشریح عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان قم و پاسخگویی به سؤالات خبرنگاران در فرهنگسرای جوان برگزار شد، ضمن عرض تبریک به خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت هفته خبرنگار عنوان کرد: خبرنگاران با چشمانی بینا و زبانی صادق برای اطلاع‌رسانی در جامعه تلاش می‌کنند و سختی‌های مسیر هیچگاه خللی در پیشروی آنان در عرصه شفاف‌سازی و آگاهی بخشی وارد نمی‌کند.

وی اذعان کرد: اکنون استان قم ۱۱۵ مکان ورزشی سرپوشیده، بیش از ۵۱ هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت سازمان یافته ورزشی، ۳۰۰ ورزشکار سازمان نیافته، ۴۷ هیأت ورزشی و … دارد که فرصت مناسبی در مسیر قهرمانی و رشد ورزش در استان فراهم کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود: تا پایان سال ۹۱ حدود ۷۱ مکان ورزشی در استان وجود داشت که در طول ۷ سال گذشته ۳۰ مکان ورزشی حدید به فضاهای ورزشی قم افزوده شده است.

منعم بیان کرد: افتتاح سه خانه جوان در کهک، پردیسان و دستجرد قم و همچنین مجموعه کم نظیر پیامبر اعظم(ص) با مساحت پنج هزار متر مربع، سالن و استخر سر پوشیده و … طی سال گذشته از زیرساخت‌های مهم ورزشی قم است.

وی با بیان اینکه افتتاح چمن مصنوعی ۱۵ خرداد قم نیز از اقدامات اداره کل ورزش و جوانان است ادامه داد: تکمیل ۷۹ خانه ورزشی روستایی از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه زیرساخت‌های ورزشی روستایی قم است که نقش خوبی در رشد فضای ورزشی روستایی استان داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: اعزام به مسابقات کشوری در سال ۱۳۹۸ به ۷۱۸ مورد رسید.

منعم افزود: سند ۱۲ ملک ورزشی در سال گذشته دریافت شد و همچنین سند یک قطعه زمین به ارزش ۲۰ میلیارد ریال نیز در یکی از مناطق محروم قم از یک خیر دریافت شد.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۱ حدود ۴۲۵ میلیون ریال بودجه در اختیار بخش جوانان استان قرار داده شد در حالیکه در سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۲ میلیارد ریال بودجه کسب و در اختیار این بخش قرار داده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: ۳۴۰ کارگاه آموزشی در سال گذشته ویژه جوانان با حضور ۱۰ هزار و ۵۳۸ نفر در زمینه مشاوره و مهارت‌های قبل، حین و بعد از ازدواج برگزار شد.

منعم از صدور ۱۳ مجوز در سال ۱۳۹۸ برای سمن‌های استان قم خبر داد و گفت: از دیگر پیشرفت‌های بخش جوانان افزایش تسهیلات ازدواج از سه میلیون تومان در سال ۹۶ به ۵۰ میلیون تومان در سال ۹۸ است که ۹۳ درصد زوج‌ها موفق به دریافت آن شده‌اند.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان نیز به صورت مرتب همواره برگزار می‌شود که ۱۸ مصوبه خروجی این جلسات بوده است افزود: سند اوقات فراغت، و تسریع روند پرداخت تسهیلات ازدواج از جمله مصوبات این جلسات بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به اقدامات متعدد این اداره کل در سطح استان همزمان با شیوع کرونا به منظور پیشگیری از توسعه این بیماری گفت: ضدعفونی کردن اماکن توسط سمن‌ها در مناطق محروم، تهیه و نشر کلیپ‌های آموزشی در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی برای نیازمندان بخشی از اقدامات اداره کل ورزش و جوانان قم برای مقابله با ویروس کرونا بوده است که با همکاری سمن‌ها صورت گرفته است.

منعم از ارائه پیشنهادات از سوی اداره کل ورزش و جوانان قم در راستای حمایت از مدیران اماکن‌های ورزشی استان و دستور مستقیم استاندار در خصوص ارسال این پیشنهادات به ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: امید است که این تلاش‌ها نتیجه‌بخش باشد و بتوان در راستای حمایت از مدیران اماکن ورزشی اقدامی مؤثر انجام داد.

وی با اشاره به کمبود زمین برای توسعه مکان‌های ورزشی در استان گفت: باید زمین‌هایی با کاربری ورزشی دریافت شود تا بتوان با مشارکت بخش‌های خصوص بخش‌های ورزشی استان را توسعه داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تشریح کرد: برای احداث چمن‌های مصنوعی در مناطق اطراف قم از جمله کهک، جعفریه و … پیگیری‌ها در حال انجام است.

منعم از افتتاح فاز نخست یک باشگاه سوارکاری در هفته دولت خبر داد و گفت: این باشگاه در کیلومتر ۱۲ جاده سابق اصفهان کمی بالاتر از پمپ بنزین طایقان قرار دارد که بخش گردشگری و رفاهی نیز برای این باشگاه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: همچنین مبلغ ناچیزی به زودی به همه هیأت‌های ورزشی قم اعطا می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر ارجحیت سرمایه‌گذاری بر نیروهای نوجوان و پرورش ورزشکاران توانمند از طریق آن به جای خرید تیم‌های ورزشی گفت: به یقین هر دو مورد یعنی هم خرید تیم و هم سرمایه گذاری روی نوجوانان برای اداره کل ورزش و جوانان اهمیت دارد و برنامه‌ای برای پرورش ورزشکاران توانا از سن نوجوانی در دست پیگیری است.

منعم با اشاره به سالن ۴۵۰۰ نفره امام رضا(ع) گفت: تکمیل این سالن چند سال است که تعطیل است ولی اکنون ردیف بودجه برای آن در نظر گرفته شده است و حتی از سهم استانی هم مبلغی برای آن مقرر شده است و امید است در آینده‌ای نه چندان دور بتوان این طرح را تکمیل کرد.