تجمع در آرامستان‌ها باید به حداقل برسد

مدیرعامل سازمان‌ آرامستان‌های شهرداری قم گفت: برگزاری مراسم ختم در آرامستان‌ها و تجمع در مراسم‌های تشییع از رفتارهای خطرناک در زمان شیوع ویروس کرونا است.

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، سید سیف‌الدین موسوی نیارکی با اشاره به وجود برخی تجمع‌ها در مراسم‌های تشییع یا ختم در آرامستان‌های سطح شهر و بهشت معصومه(س)، اظهار داشت: اگر این تجمع‌ها برگزار نشده و این مراسم‌ها با حداقل افراد اجرا شود، می‌توانیم گامی مثبت در جلوگیری از شیوع کرونا برداریم.

مدیرعامل سازمان‌ آرامستان‌های شهرداری قم ادامه داد: کاری که در اوج اول بیماری کرونا در قم انجام شد این بود که مردم در بسیاری از این موارد اصول بهداشتی را رعایت کردند و این موجب شد ما با کمترین مشکل از این مرحله گذر کنیم.

موسوی نیارکی افزود: معضل اینجاست که در محله دوم مردم آنچنان که باید رعایت دستورات بهداشتی و پروتکل‌ها را جدی نگرفته‌اند و همچنان شاهد تشییع جنازه و برگزاری مراسم‌های ختم و تجمع در آرامستان‌ها و مساجد هستیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عمل شدنی نیست، اظهار داشت: وقتی تجمع عزاداران صورت بگیرد امکان سرایت بیماری بسیار بالا می‌رود.

مدیرعامل سازمان‌ آرامستان‌های شهرداری قم گفت: اگر تشییع کمتر انجام شود و مراسم‌هایی که در مساجد برگزار می‌شود کنترل شود وضعیت ما بسیار بهتر خواهد بود.