درخشش خبرنگار قمی در جشنواره رسانه و نیرو

مهدی جعفری خبرنگار قمی موفق به کسب رتبه‌های برتر بخش تیتر و خبر در دومین جشنواره سراسری رسانه و نیرو شد.

به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیین اختتامیه دومین جشنواره نیرو و رسانه با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو و محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار و از برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف تجلیل شد.

محمدمهدی فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، ریاست هیئت‌داوران این جشنواره را بر عهده داشت و یونس شکر خواه عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران و مدیر گروه ارتباطات و رسانه کمیسیون ملی یونسکو، حسن نمکدوست مدیر مرکز آموزش و پژوهش موسسه همشهری و داود نعمتی عضو هیئت‌علمی دانشکده صدا و سیما و… داوران این جشنواره بودند.

بر اساس این گزارش در دومین جشنواره نیرو و رسانه ۵۵۷ اثر در قالب گزارش، تیتر و خبر، مصاحبه، مقاله و سرمقاله و یادداشت، کاریکاتور و طنز مکتوب و رادیویی، عکس و اینفوگرافی و موشن گرافی به دبیرخانه جشنواره رسید که این آثار در دو مرحله داوری شدند.

در مرحله نخست داوری، ۴۶۲ اثر و در مرحله دوم داوری ۲۳۹ اثر از سوی هیئت‌داوران شایسته ارزیابی تشخیص داده شده‌ که از این میان ۴۰ اثر حائز رتبه‌های نخست تا سوم شدند.

در آیین اختتامیه این جشنواره، برترین‌های رشته‌های مختلف معرفی و از آن‌ها تجلیل شد که مهدی جعفری خبرنگار قمی، در رشته خبر با مطلب «عبور مارپیچ از فراز تحریم‌ها با پمپ ایرانی» توانست رتبه نخست این جشنواره را کسب کند.

همچنین در رشته تیتر نیز در حالی که داوران جشنواره هیچ اثری را حائز رتبه نخست ندانستند مهدی جعفری توانست با تیتر «سفره‌های زیرزمینی هرروز آب می‌روند» رتبه دوم این بخش را نیز به خود اختصاص دهد.