ضرورت افزایش اشتغال خانگی مددجویان کمیته امداد

قم نما / استاندار قم گفت: افزایش اشتغال خانگی و تسهیلات جهت مددجویان کمیته امداد می تواند نقش مهمی در بهبود شرایط اقتصادی خانوار های تحت سرپرستی این نهاد داشته باشد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری قم ، بهرام سرمست در دیدار با بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با اشاره به اهمیت این نهاد در کمک به مددحویان و اقشار آسیب پذیر، اظهار کرد:  معضل حاشیه نشینی و سکونت گاه های غیر رسمی از جمله آسیب های مهم اجتماعی است که مسئولیت حمایتی کمیته امداد را افزایش می دهد.

استاندار قم با بیان وجود ظرفیت های معنوی، علما و مراجع گرانقدر در قم، افزود: این ظرفیت ها همدلی و انسجام عمومی، فضایی آرام برای خدمت به مردم فراهم کرده است.

سرمست حضور خیرین و نیکوکاران در استان  را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد:  احساس تکلیف و انگیزه این خیرین در کمک به نیازمندان بستر های حمایت از اقشار آسیب پذیر در قم را فراهم نموده است.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای طرح مواسات و همدلی، همه استان بسیج شدند، ادامه داد: مدیریت استان برنامه های متعددی برای تکریم نیازمندان و اقشار آسیب پذیر و نیز  قدردانی از  گروه های خدمات رسان در طرح مواسات اجرا نموده است.

استاندار قم با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اثرات آن در جامعه، تصریح کرد:  مدت زمان زیاد درگیری قم با این بیماری شرایطی ایجاد کرد که در پی آن افزایش جمعیت اقشار آسیب پذیر و نیز فشار بر اصناف و واحد های اقتصادی بود که لزوم مساعدت به این افراد را دوچندان نمود.

وی  دیگر تبعات شیوع کرونا در سطح کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: استان قم مقصد زیارتی بسیاری از گردشگران است که در ایام بحران کرونا بسیاری از صنوف خدماتی و واحد های گردشگری دچار رکورد و فشار اقتصادی شدند و در نتییجه آن شاخص های رفاه کاهش پیدا کرد.

استاندار قم همچنین به اهمیت کمک به نیازمندان و توانمند سازی آنها اشاره کرد و بیان داشت: افزایش اشتغال خانگی و تسهیلات جهت مددجویان کمیته امداد می تواند نقش مهمی در بهبود شرایط اقتصادی خانوار های تحت سرپرستی این نهاد داشته باشد.