ضارب مامور پلیس و قاتل شهروند قمی دستگیر شد

قم نما / فرمانده انتظامی قم گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان، ضارب مامور پلیس و قاتل شهروند قمی ظرف ۲۴ ساعت شناسایی و دستگیر شد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: در پی تماس با ۱۱۰ مبنی بر حضور فردی مسلح با لباس مبدل زنانه در یکی از مجتمع‌های مسکونی در پردیسان قم، با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله عوامل انتظامی به محل موردنظر اعزام شدند.

وی گفت: مدیر مجتمع مسکونی نیز برای هدایت ماموران، آن‌ها را همراهی و با احساس تکلیف سعی در کمک‌رسانی برای دستگیری متهم داشت که پس از گشودن در واحد مسکونی موردنظر، ضارب با آمادگی قبلی اقدام به تیراندازی می‌کند.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: در این حادثه متهم، مامور پلیس را از ناحیه پهلو و کتف و مدیر مجتمع را نیز از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت گلوله قرار داده و متواری می‌شود.

میرفیضی گفت: مجروحان حادثه بلافاصله توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل که در حال حاضر وضعیت عمومی مامور، رضایت‌بخش اعلام‌شده لیکن متاسفانه مدیر مجتمع به‌رغم تلاش پزشکان به دلیل شدت جراحت وارده فوت می‌کند.

وی اضافه کرد: با تشکیل تیمی زبده از کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم و با هماهنگی دستگاه قضایی، دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت و درحالی‌که نامبرده با خودرو پژو ۴۰۵ قصد خروج از قم و عزیمت به یکی از استان‌های هم‌جوار را داشت شناسایی و با شلیک چندین گلوله خودرو وی متوقف، متهم دستگیر و در بازرسی از خودرو پژو، سلاح کمری که با آن تیراندازی کرده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: پس از انتقال ضارب به پلیس آگاهی استان، نامبرده طی تحقیقات صورت گرفته به جرم خود اعتراف کرد که پس از تحقیقات تکمیلی، برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی استان معرفی خواهد شد.