ثبت‌نام ۹۰ درصد دانش آموزان قم برای سال تحصیلی جدید

قم نما / معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش قم گفت: به‌صورت میانگین ۹۰ درصد دانش آموزان پایه‌های مختلف این استان برای سال تحصیلی جدید ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.

مریم سادات پناهنده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: ثبت‌نام مدارس از ۱۷ خردادماه با ثبت‌نام پایه اول ابتدایی آغازشده و به‌مرور سایر پایه‌ها نیز اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: ۷۰ درصد ثبت‌نام دانش آموزان پایه اول انجام‌شده و ۳۰ درصد باقی‌مانده هم‌زمان با اجرای طرح سنجش نوآموزان در حال انجام است.

وی ادامه داد: ۲۳ پایگاه سنجش فعال است و در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، نوآموزان را سنجش می‌کنند.

پناهنده با اشاره به این‌که نیازی به حضور خانواده‌ها در مدارس برای ثبت‌نام میان‌پایه نیست، بیان کرد: در بازدیدهای صورت گرفته از مدارس نیز بر این موضوع تاکید بسیار شده تا خانواده‌ها در مدارس حضور نیابند و تجمعی صورت نگیرد.

وی افزود: تمام دانش‌آموزانی که شرایط ارتقاء پایه را دارند، مدیران به‌صورت خودکار و بدون حضور والدین این اقدام را انجام داده‌اند؛ درصورتی‌که اولیا نسبت به جابه‌جایی مدرسه فرزندشان درخواست داشته باشند، باید برای گرفتن پرونده در مدرسه حاضر شوند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان ورودی پایه‌های اول، هفتم و دهم باید با والدین خود در مدرسه حاضر شوند.

معاون آموزش‌وپرورش قم با اشاره به ثبت‌نام ۹۰ درصد همه پایه‌های تحصیلی، افزود: ثبت‌نام ۱۰ درصد باقی‌مانده نیز در روزهای پیش رو انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به‌روزرسانی سامانه سناد(سامانه ثبت‌نام دانش آموزان) و فراهم کردن بستر ثبت‌نام متناسب با وضعیت شیوع کرونا،‌ ثبت‌نام دانش آموزان را به تاخیر انداخت، ‌ولی در حال حاضر روند ثبت‌نام در حال انجام است.

به گفته پناهنده،‌ واحد ارزیابی عملکرد اداره کل، نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش قم آماده دریافت و پیگیری انتقاد و شکایت والدین از روند ثبت‌نام و تخلف‌های احتمالی می‌باشد.

جمعیت دانش‌آموزی قم در سال تحصیلی گذشته حدود ۲۶۵ هزار نفر بود که در ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس ساماندهی شده بودند.