میزان صادرات قم از ۲۹هزار تن فراتر رفت

قم نما / مدیرکل گمرکات قم گفت: میزان صادرات استان از ابتدای سال‌جاری تا پایان تیرماه ۲۹هزار و ۴۰۱تن بوده‌است.

محمد خلیلی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: در این مدت انواع کالا از قبیل گرانول، پفک، کفش و صندل، شمش سرب، مفتول مسی، مواد و محصولات پلاستیکی، شیمیایی و هیدروکربن به ارزش۳۷ میلیون ۹۳۷ هزار دلار به کشورهایی نظیر عراق، افغانستان، امارات، هند، پاکستان و ازبکستان صادر شده‌است.

وی افزود: در همین راستا درآمد کل گمرکات قم نیز به ۴۴ میلیارد تومان رسید که از مجموع کل درآمد مبلغ ۳۲۰میلیون تومان درآمد استانی بوده است .

وی ادامه داد: همچنین طی این چهار ماه مقدار ۱۳هزار و ۲۱۶تن کالا مانند خودرو سواری، اجزا و قطعات موتورسیکلت الیاف اکرولیک، اجزا و قطعات ماشین لباسشویی و پکیج و لوازم‌آرایشی و بهداشتی از کشورهایی نظیر کره، چین،هند، ایتالیا، امارات، ترکیه و ژاپن به ارزش ۵۹میلیون ۷۰۲ هزار دلار از طریق گمرکات استان قم به کشور وارد شده‌است.

خلیلی گفت: در همین مدت نیز مقدار۲۶هزار و ۳۵۷ تن کالا از سایر گمرکات به گمرکات استان قم ترانزیت شد که در مقایسه با مدت مشابه از نظر وزن رشد داشته‌است.

وی بیان کرد: همچنین تعداد ۱۳۴فقره پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۲۵۳ هزار و۱۶۱ میلیون ریال در گمرک استان قم تشکیل ‌شده‌است.