نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهرما» در قم برگزار می‌شود

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ای شهرما در ۱۳ موضوع اصلی و ۴۳ موضوع شهری در قم خبر داد.

مهدی کلانترزاده با اشاره به رسالت‌های مهم مدیریت شهری، اظهار کرد: شهرداری و مدیریت شهری دارای ۳۷۲ وظیفه مهم در اداره شهر و خدمت‌رسانی به شهروندان است که بیش از ۶۰ درصد از وظایف مدیریت شهری هنوز برای شهروندان شناخته‌ شده نیست.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم افزود: شهروندان شهر یاوران هستند و ما خادمان آن‌ها به شمار می‌رویم، به‌طور کلی خدمت کردن در قم با توجه به میزبانی از بیش از ۲۰ میلیون نفر زائر و وجود ظرفیت‌های مهمی چون حرم مطهر، مسجد جمکران و حوزه‌های علمیه، کاری سخت و البته بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری قم با حضور ۶ هزار همکار در بخش‌های مختلف به خدمت برای شهر و شهروندان مشغول هستند، تصریح کرد: شهروندان باید در آستانه ورود به قرن جدید به نقاط مشترک با هدف مطالبه گری برای داشتن شهر هوشمند برسند.

وی ابراز کرد: یکی از طرح‌های مهم برای تحقق این نقاط مشترک و آشنایی شهروندان با وظایف مهم مدیریت شهری، برگزاری جشنواره رسانه‌ای شهرما توسط اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم است که فراخوان آن از مردادماه اعلام‌شده و شهروندان تا پایان شهریور در مسیر ارسال آثار فرصت دارند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با تأکید بر اینکه در این جشنواره ۱۳ موضوع اصلی و ۴۳ مسئله شهری ویژه اصحاب هنر و رسانه مطرح‌ شده تا هنرمندان و علاقه‌مندان، اتفاقات خوبی را رقم بزنند، یادآور شد: این آثار پس از یک ماه ارزیابی و در آبان ماه همزمان با سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به قم، این جشنواره به کار خود پایان می‌دهد.

کلانترزاده عنوان کرد: از موضوعات بخش اصلی نخستین جشنواره رسانه‌ای شهر ما، حکمرانی و پارلمان شهری ویژه اقتصاد شهری و مدیریت هماهنگ شهری و همچنین هویت و کالبد شهر قم با موضوعاتی چون طرح تفصیلی، بازآفرینی شهری، سیما و منظر و هویت تاریخی شهر قم است.

وی ادامه داد: برنامه‌محوری در مسیر ارتقای کیفیت زندگی یکی دیگر از موضوعات جشنواره است که به دورنگار ۱۴۱۴ شهر قم، قوانین مدیریت شهری و اهمیت ارتقاء دانش در حیطه مدیریت شهری توجه دارد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با بیان اینکه هدایایی ارزنده برای سه نفر در هر رشته در نظر گرفته‌شده است و شهروندان پویا در بخش‌های ویژه با رتبه‌های برتر انتخاب می‌شوند، اظهار کرد: موضوعات در سایت بارگذاری شده و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی جشنواره رسانه به نشانی WWW.Qom.ir/mfs آثارشان را ارسال کنند.