ذوالنوری: حادثه سایت نطنز حمله نبود

قم نما / به گفته رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، بررسی های انجام شده نشان می دهد که هیچ گونه حمله موشکی، پهپادی و امثال آن به تاسیسات هسته ای نظنز صورت نگرفته است.

به نقل از سیمای جمهوری اسلامی مرکز قم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی شورای اسلامی روز جمعه در گفتگو با این شبکه، اعلام کرد: مجلس تعرض آمریکایی‌ها به هواپیمای مسافربری ماهان را نوعی دزدی هوایی و اقدامی تجاوزکارانه دانست و از بررسی این موضوع در کمیسیون امنیت ملی در هفته آینده خبر داد.

وی در این گفتگو، به ماجرای هواپیمای ماهان در مسیر بیروت اشاره کرد و آن را نوعی سرقت، دزدی هوایی و اقدامی تجاوزکارانه برشمرد و بر ضرورت شکل گیری اجماع جهانی علیه آمریکا تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی این موضوع در کمیسیون امنیت ملی در هفته آینده با حضور مسئولان مربوطه خبر داد و گفت : وزارت خارجه باید فعالانه نسبت به این موضوع در مجامع بین المللی طرح دعوی کند .

ذوالنوری تصریح کرد : قوه قضاییه و سازمان هواپیمایی کشوری هم باید از طریق دستگاههای بین المللی و ایکائو این موضوع را دنبال کند چرا که اگر چنین موضوعی عادی سازی شود هیچ تضمینی برای مسافران در دنیا باقی نمی ماند .

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این گفتگو همچنین به برخی مسائل مهم چند هفته گذشته اشاره کرد و با اشاره به ماجرای انفجار در سایت هسته ای نطنز هر گونه حمله موشکی ، پهپادی و راکتی را به این تاسیسات منتفی دانست .

ذوالنوری با اشاره به بازدید میدانی از سایت نطنز تصریح کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد که هیچ گونه حمله موشکی، پهپادی و امثال آن به این تاسیسات صورت نگرفته است.

وی افزود: این بررسی های حاکی از آن است که این انفجار بیشتر توسط عناصر داخلی بوده است که فعلا از بیان جزییات آن معذوریم.

ذوالنوری ماجرای مرگ قاضی منصوری را در رومانی مورد توجه قرار داد و گفت : این موضوع در قوه قضائیه به طور موشکافانه در حال بررسی است و ما هم با آنها در تماس هستیم .

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه این جنایت در خارج کشور اتفاق افتاده کار با کندی پیش می رود که طبیعی است.