توزیع ۷۵۰۰ بسته غذایی در بین خانواده‌های نیازمند

قم نما / مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از توزیع ۷۵۰۰ بسته غذایی در قالب سبدهای معیشتی در بین خانواده‌های نیازمند خبر داد.

محمدرضا بهرامی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افتتاح پروژه‌های اخیر هلال احمر اظهار کرد: ۱۳ طرح عمرانی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال با حضور دکتر همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور افتتاح شد.
وی افزود: دو سامانه فراخوان امدادگران و کارکنان عملیات در قالب اپلیکیشن آلارم رسان برای فراخوان نیروهای عملیاتی در سریعترین زمان با کمترین خطا و سامانه‌ی ارزیابی اولیه و گزارش سریع از وقوع حادثه به عنوان دو طرح کشوری مطرح شدند که مقرر شد قم به عنوان پایلوت اجرای این سامانه باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: نخستین پایگاه خیرساز هلال احمر با عنوان پایگاه امداد و نجات ایرانی در ۴۵ کیلومتری شهر قم و همچنین تفاهم نامه‌ احداث دو پایگاه امداد و نجات در کیلومتر ۳۴ آزادراه قم- گرمسار و کیلومتر۵ اتوبان قم- تهران نیز با حضور دکتر همتی منعقد شد.

بهرامی در ادامه با اشاره به عملکرد هلال احمر در مقابله با ویروس کرونا گفت: در این زمینه ۱۸۰ کپسول اکسیژن، ونتیلاتور، اکسیژن‌ساز و تخت در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت و همچنین به دلیل درخواست‌های بسیار بالای مردم بنا بر این شد با همکاری مجمع خیرین سلامت و هلال احمر ۸۰ دستگاه کپسول اکسیژن نیز به این مجموعه اضافه شود تا بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران کرونایی باشیم.