گرد و خاک دوباره مهمان قمی‌ها می‌شود

قم نما / رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم گفت: طی روزهای آتی شاهد گرد و خاک در استان خواهیم بود.

محمدرضا قاضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به‌ پیش‌ بینی وضعیت آب‌ و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد: امروز آب و هوای استان کمی ابری اوایل شب افزایش ابر و وزش باد، اواخر وقت بارش پراکنده و گرد و خاک موقت است.

وی با بیان اینکه امروز حداقل و حداکثر دمای قم ۲۶ درجه و ۴۴ درجه است، ادامه داد : امروز جهت وزش باد در قم شرقی و با حداکثر سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: براساس پیش بینی فردا جهت وزش باد در استان شمال غربی و با حداکثر سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. حداقل و حداکثر دما در قم ۲۵ درجه و ۳۹ درجه است، فردا آب و هوای استان قسمتی ابری در برخی ساعات افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک موقت است.

قاضی با بیان اینکه در روز شنبه هفته آینده آسمان استان قم کمی تا قسمتی ابری است، گفت: در آن روز در برخی ساعات شاهد وزش باد در استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در روز شنبه هفته آینده جهت وزش باد در استان قم شرقی و با حداکثر ۴۰ کیلومتر بر ساعت است، در این روز حداقل و حداکثر دمای استان ۲۴ درجه و ۴۰ درجه خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در شهر قم به ترتیب ۲۶ درجه و ۴۴ درجه بود، همچنین در این مدت شاهد وزش باد با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت با جهت شمال شرقی در این شهر بودیم.

قاضی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سردترین و گرم ترین نقاط استان قم به ترتیب منطقه دستجرد با ۲۶ درجه و منطقه فدک با ۴۵ درجه بود.