ذبح دام عید قربان در قم تنها در کشتارگاه ها انجام می شود

قم نما / مدیر کل دامپزشکی قم با اشاره به فعالیت تیم‌های نظارت از ۶صبح تا یک بعد از ظهر افزود: کشتار دام در عید قربان سالجاری به منظور پیشگیری از کرونا تنها در کشتارگاه‌های استان قم انجام می‌شود.

مهدی رفیعی شامگاه چهارشنبه در برنامه تلویزیونی گفتگوی خبری سیمای استان قم با اشاره به نظارت بر ذبح دام در عید قربان افزود: دامپزشکی قم امسال مطابق سالیان گذشته کشیک‌های سیار و ثابت در بخش‌ها و مراکز مختلف ایجاد کرده است.

وی با اشاره به فعالیت تیم‌های نظارت از ۶ صبح تا یک بعد از ظهر افزود: کشتار دام در عید قربان سال جاری به منظور پیشگیری از کرونا تنها در کشتارگاه‌های استان قم انجام می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی استان قم بیان کرد: برای نذورات مسجد مقدس جمکران و بهزیستی کشتار دام در شهید محلاتی و جمکران انجام می‌گیرد.

وی گفت: ناظر ذبح شرعی و نیروهای مرکز بهداشت در کشتارگاه حضور دارند تا ذبح دام به درستی انجام گیرد.

رفیعی ابراز کرد: برای جلوگیری از کاهش تجمع در کشتارگاه‌ها، مردم از مجموعه‌های خیریه از جمله بهزیستی و کمیته امداد برای پرداخت نذورات استفاده کنند.

وی گفت: اداره کل بهزیستی استان قم در شهید محلاتی نذورات را پذیرش می‌کنند و حتی بخشی از دام را که شهروند در خواست دارد به درب منزلش تحویل می‌دهند.

مدیر کل دامپزشکی استان قم عنوان کرد: افرادی که برای ذبح دام به کشتارگاه مراجعه می‌کنند، حتماً ماسک و دستکش یک بار مصرف داشته باشند و برای نذورات نیز تنها یک نفر حضور یابد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۰ اکیپ سیار دامپزشکی در سطح شهر افزود: شهروندان می‌توانند با شماره ۳۶۱۲۳۴۵۶ تماس حاصل کنند و در صورت نیاز اکیپ‌ها در مناطق مورد درخواست حضور می‌یابند.