۵۰۵ اِلمان برای باغ پرندگان قم طراحی شد

قم نما / مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم گفت: ۵۰۵ اِلمان شامل ۵۰۰ اِلمان بتُن گلاسه و پنج اِلمان فیگوراتیو برای باغ پرندگان شهر قم طراحی و ساخته شده است.

روابط عمومی شهرداری قم سید محمد موسوی‌ منش با اشاره به کاربرد اِلمان‌ها و مبلمان شهری در باغ پرندگان شهر قم که قرار است در ماه‌های آینده افتتاح شود، اظهار داشت: برای این مجموعه ۵۰۰ اِلمان با متریال بتُنگلاسه، پنج اِلمان فیگوراتیو و ۲ اِلمان شاخص طراحی و ساخته شده است.

وی همچنین با اشاره به ساخت ۱۱۰ لانه پرنده برای باغ پرندگان قم، گفت: سازمان برای این مجموعه حدود ۲۰۰ متر مربع دیوارنگاره و ۲۵ تابلوی راهنما طراحی کرده است.

وی با اشاره به نقش این سازمان در ایجاد مبلمان شهری در باغ پرندگان، افزود: پنج آلاچیق، پنچ پرگولا و ۵۰ نیمکت شهری برای باغ پرندگان ساخته شده است.

مدیرعامل زیباسازی قم با اشاره به اینکه عوامل این سازمان در حال نصب اِلمان‌ها در باغ پرندگان هستند، خاطر نشان: برای طراحی تابلوی ورودی، تجربه‌های کشورهای دیگر را مدنظر قرار داده و از نشانه طوطی استفاده کردیم.

وی ادامه داد: در این مجموعه یک سری طرح‌های دیوارنگاره و نقاشی دیواری توسط سازمان اجرا می‌شود که بخشی تعاملی و بخشی دیگر در حد فضاسازی و منظره می باشد.

موسوی‌منش تصریح کرد: حتی برای عرصه‌هایی مانند سطل زباله در باغ پرندگان قم طرح‌هایی با تم پرنده ایجاد شده و همچنین ۳۰ قطعه پرنده تکه دوزی شده برای تزئین فنس‌ها به کار می‌رود و ساخت تعداد زیادی مرغ آمین، ایجاد اِلمان‌های اوریگامی و ساخت بادسنج‌ها از دیگر اقدام هایی است که در سازمان زیباسازی برای زیباتر کردن مجموعه باغ پرندگان صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به ساخت اِلمان‌های بازیافتی برای باغ پرندگان قم، بیان کرد: فرم‌های تعاملی در اِلمان‌ها دیده شده که برای عکس گرفتن مناسب است و همچنین کاشی‌کاری‌ها به شکل گُل و مرغ که نماد هنر ایرانی است، به صورت جورچین در معرض دید و استفاده شهروندان قرار می‌گیرد.

طرح باغ پرندگان قم حدفاصل بوستان کوثر تا کوه خضر نبی (ع) و کوه ۲ برادران این شهر در یک عرصه ۲۳۰ هکتاری در حال احداث است.