سهم قم در مولدسازی اموال دولت ۷۷۵ میلیارد تومان است

قم نما / مدیرکل امور اقتصادی و دارایی قم گفت: بر اساس قانون بودجه، سهم استان قم در مولدسازی دارایی‌های دولت حدود ۷۷۵ میلیارد تومان لحاظ شده است.

عادل علیپور روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: سعی و اهتمام اداره کل امور اقتصاد و دارایی، احصاء این سهم از محل شناسایی اموال مازاد دولت و مولدسازی خواهد بود.

وی با پیشنهاد این‌که ۱۰۰ امتیاز برای ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه‌ها برای معرفی اموال مازاد لحاظ شود، اضافه کرد: اموال منقول و غیرمنقول در اختیار دستگاه‌های اجرایی که در راستای وظایف ذاتی دستگاه استفاده نمی‌شود باید توسط دستگاه اجرایی به‌صورت خود اظهاری معرفی شود.

وی ادامه داد: در این صورت ۵۰ درصد مبلغ فروش اموال مازاد به دستگاه تعلق می‌گیرد، اما درصورتی‌که شناسایی اموال مازاد دستگاه‌ها، راسا توسط اقتصاد و دارایی صورت گیرد و نسبت به مولدسازی یا فروش اقدام کند، مبلغی عاید دستگاه متبوع نخواهد شد.

علیپور بیان کرد: بر اساس قانون، اداره کل امور اقتصاد و دارایی اموال غیرمنقول در اختیار دستگاه‌ها را که در سامانه سادا ثبت‌نشده، مازاد تلقی و نسبت به فروش و مولدسازی اقدام می‌کند که در این صورت، ۱۰۰ درصد منابع وصولی، به‌عنوان درآمد عمومی لحاظ خواهد شد.

وی افزود: در صورت بروز اختلاف در تشخیص اموال مازاد در سطح استان، نظر استاندار ملاک عمل خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به جلسه کمیسیون ماده ۲، گفت: خرید خودروهای بی‌کیفیت و با هزینه بالا را در دستگاه‌های اجرایی استان ممنوع کرده‌ایم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی قم همچنین افزود: آیین‌نامه استفاده از خودروهای دولتی، مجوز استفاده از خودروی دولتی را به معاونان دستگاه‌ها نداده است و بعضا شاهدیم که سه یا چهار معاون دستگاه از خودروی دولتی استفاده می‌کنند که غیرقانونی بوده و هزینه‌های دستگاه را افزایش می‌دهد؛ درحالی‌که در این شرایط اقتصادی، همه توجه دستگاه باید به سمت پرداخت‌های پرسنلی برود.