ثبت‌نام وام کرونا برای مراکز فرهنگی قم تا ۱۵ مرداد تمدید شد

قم نما / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بابیان اینکه ثبت‌نام وام کرونا برای مراکز فرهنگی استان تا ۱۵ مرداد تمدید شد گفت: شاغلان و مراکز فرهنگی دارای بیمه و بدون بیمه می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی «کارا» برای ثبت‌نام تسهیلات کرونا اقدام کنند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم،‌ سید موسی حسینی کاشانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی افزود: متقاضیان می‌توانند تا ۱۵ مردادماه، با مراجعه به سامانه کارا برای تسهیلات کرونا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir ثبت‌نام نمایند.

وی ادامه داد: از صاحبان کسب‌وکارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای که تاکنون موفق به ثبت تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی در سامانه کارا نشدند، دعوت می‌شود با توجه به رفع مشکلات ثبت‌نام تا تاریخ یادشده نسبت به ثبت تقاضای خود در این سامانه اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ‌گفت: طبق اعلام رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صاحبان کسب‌وکارهای فرهنگیِ متقاضی دریافت تسهیلات دولتی فقط تا ۱۵ مردادماه فرصت ثبت‌نام در سامانه کارا دارند و این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد.

۱۰ هزار هنرمند و هنرجو زیرمجموعه ۹ انجمن فرهنگی هنری در رشته‌های مختلف هنری در قم فعالیت می‌کنند. فعالیت ۹ انجمن فرهنگی هنری، وجود ۵۰ آموزشگاه آزاد هنری و موسسه تک منظوره هنری، حضور ۹ گروه فعال تئاتر و شمار زیادی از استادان ممتاز و برجسته کشوری در قم، یکی از نشانه‌های ظرفیت‌های بالای فرهنگی این شهر است.