طلاق بین مددجویان کمیته‌امداد قم ۱۳ درصد کاهش یافت

قم نما / معاون امور فرهنگی کمیته‌امداد قم گفت: بر اساس بررسی صورت گرفته واقعه طلاق بین خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد این استان که سرپرست آن‌ها زن مطلقه است، ۱۳ درصد کاهش‌یافته است.

سید محسن صالحی روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: کمیته‌امداد در راستای کاهش واقعه طلاق بین مددجویان، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مادرانی که از همسر خود جداشده و دخترانی که والدینش از هم جداشده‌اند، نموده‌است.

وی با بیان این‌که بررسی صورت‌گرفته بین سال‌های ۹۴ تا ۹۸ می‌باشد،‌ اضافه کرد: آموزش‌های صورت گرفته موفقیت‌آمیز بوده و پایبندی به زندگی مشترک را بین خانواده‌های کمیته امداد افزایش داده است.

به گفته وی، بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، ۷۸ درصد شرکت‌کنندگان در کلاس‌های آموزشی زوج‌ها، رضایتمندی خود را اعلام کرده‌اند.

صالحی با بیان این‌که آموزش زوجین در ایام شیوع کرونا نیز متوقف نشده‌است، بیان کرد: با شناسایی آسیب‌های ازدواج جوانان، از اساتید حوزه و دانشگاه درجه یک کشوری برای برگزاری کلاس‌ها دعوت به عمل آمد و کلاس‌ها با چند مبحث کاربردی ترتیب یافت.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲ دوره کلاس آموزشی برگزار شده‌است که در دوره نخست ۱۱۰ نفر و در دوره دوم ۱۴۰ نفر شرکت کردند.

وی ادامه داد: عشق‌ورزی به همسر، کاوش در خیانت همسران، مدیریت مصرف و دورریز، بهداشت سلامت جسمی و روان زنان و مردان و ‌تکنیک‌های حل تعارض با زنان و مردان از جمله مباحث مطرح‌شده در این دوره‌ها می‌باشد.

معاون کمیته امداد قم افزود: کلاس‌ها با ظرفیت مناسب در فضای بزرگ و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و جهیزیه اهدایی کمیته امداد نیز به این زوج‌ها اهدا شد.