دستگیری ۱۵ سارق و کشف ۳۰ میلیارد ریال اموال مسروقه در قم

قم نما / فرمانده انتظامی استان قم از اجرای طرح فتح در قم خبر داد و گفت: در این رابطه ۱۵ نفر سارق دستگیر و ۳۰ میلیارد ریال اموال مسروقه کشف شد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی روز شنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و لوازم و تجهیزات خودرو، موضوع در دستور کار پلیس قم قرار گرفت.

وی گفت: با محوریت پلیس آگاهی استان قم و هم‌افزایی و هم‌پوشانی سایر رده‌های تخصصی و فرماندهی انتظامی شهرستان قم، طرح فتح در قم اجرا گردید و طی ۷۲ ساعت، ۱۵ نفر سارق شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی استان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم بابیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه این افراد بیش از ۳۰ میلیارد ریال اموال مسروقه کشف‌شده است، اضافه کرد: درنهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل‌شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

میرفیضی در ادامه از مالباختگان خواست، اموال مسروقه خود را از طریق مراجعه حضوری به پلیس آگاهی استان و یا سایت police.ir سامانه نمایشگاه مجازی اموال مسروقه(سامانه نما)، شناسایی کنند.

وی در خصوص سامانه نمایشگاه مجازی اموال مسروقه(سامانه نما)، اظهار داشت: با توجه به وجود برخی اموال مکشوفه مجهول‌المالک در گنجینه‌های پلیس و موثر واقع نشدن تلاش‌ها برای دسترسی به افراد مالباخته و صاحبان این کالاها، در اقدام صورت گرفته با درج مشخصات و تصویربرداری و بارگذاری آن در این سامانه، افراد مالباخته می‌توانند با ورود در سایت police.ir و ورود در سامانه نما، تصویر و مشخصات این کالاها را مشاهده و در صورت پیدایش اموال خود به مرجع توقیف کننده مراجعه و برای سیر مراحل تحویل گرفتن اموال خود اقدام کنند.

فرمانده انتظامی استان قم بابیان اینکه هدف این سامانه کشف اموال مسروقه در همه استان‌هاست، بیان داشت: مالباختگان می‌توانند پس از شناسایی اموال سرقت شده کد رهگیری دریافت کرده و به پلیس آگاهی استان خود مراجعه کنند.

میرفیضی، ضمن دعوت از شهروندان برای دقت بیشتر در نگهداری اموال و رعایت نکات ایمنی، تصریح کرد: شهروندان با یادداشت‌برداری از مشخصات، سریال و تصویربرداری از اموال سرمایه‌ای خود، در محل مناسب نگهداری تا در صورت مواجه‌شدن با سرقت و یا مفقودی، امکان ارائه به پلیس و یا مطابقت با اطلاعات سامانه نما، همکاران را برای کشف این اموال یاری کنند.