۷۳۷ میلیارد ریال وام ازدواج در قم پرداخت شد

قم نما / رییس اداره امور شعب بانک ملی قم گفت:‌ از ابتدای سال‌جاری تاکنون یکهزار و ۳۵۸ فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ ۷۳۷ میلیارد ریال توسط بانک ملی به زوجین دراین استان پرداخت ‌شده‌است.

غلامرضا صادق زاده خویی روز شنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ بیان کرد: بانک ملی رتبه نخست پرداخت وام ازدواج در سطح استان قم را داراست و همسو با سیاست‌های کلان نظام، توجه به سنت حسنه ازدواج را در اولویت کاری خود قرار داده‌است.

وی افزود: سال گذشته نیز سه هزار و ۴۰۷ فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال توسط بانک ملی در استان قم پرداخت شد که نقش مهمی در کمک به زوجین در آغاز زندگی مشترکشان داشت.

وی ادامه داد:‌ در حال حاضر سقف وام قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال افزایش‌یافته که دوره بازپرداخت آن ۸۴ ماه با نرخ چهار درصد کارمزد است.

صادق زاده خویی تاکید کرد: هر یک از متقاضیان تنها یک‌مرتبه می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند و افرادی که تاریخ عقد آن‌ها بعد از یکم فروردین‌ماه ۱۳۹۶ بوده و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، در اولویت نخست قرار دارند.

وی افزود: بانک ملی ایران همواره حمایت از جوانان را دردستور کار خود قرار داده و تسهیل سنت حسنه ازدواج و تخصیص تسهیلات قرض‌الحسنه در این بخش را یکی از محوری‌ترین سیاست‌های اعتباری خود می‌داند.

وی همچنین گفت:‌ بانک ملی با دارا بودن گسترده‌ترین شبکه بانکی و استفاده از جدیدترین سیستم‌های بانکداری الکترونیک آماده خدمت‌رسانی به همشهریان گرامی است و در کنار مردم بودن را به‌خصوص در شرایط خاص اقتصادی حال حاضر،‌ وظیفه خود می‌داند، به همین دلیل روند پرداخت تسهیلات خرد و کلان موردنیاز اقشار موردنیاز مردم و فعالان عرصه‌های اقتصادی استان را باوجود تنگناهای اقتصادی باقدرت ادامه خواهد داد.